Kotlina Kłodzka rajem dla narciarzy? Nowe atrakcje

TVN24

Ski Region ŚnieżnikNa narciarzy czeka sporo nowości

Dwie nowe koleje linowe, darmowy bus i jeden karnet dla trzech ośrodków to argumenty, którymi stacje narciarskie z regionu Masywu Śnieżnika chcą przyciągnąć narciarzy.

Ski Region Śnieżnik to trzy stacje narciarskie, usytuowane w regionie Masywu Śnieżnika. Wspólny projekt stacji narciarskich Czarna Góra, Kamienica i Lądek Zdrój, wspierany przez gminy Stronie Śląskie i Lądek Zdrój, nawiązuje do powstałej w latach 70. koncepcji dużego ośrodka narciarskiego, umiejscowionego na tych terenach.

Jeden karnet, trzy ośrodki

Umożliwi szusowanie we wszystkich trzech ośrodkach za pośrednictwem jednego karnetu. W tym sezonie posiadacze karty będą mogli przemieszczać się pomiędzy ośrodkami darmowym Ski Busem. - Nowemu przedsięwzięciu sprzyjają doskonałe warunki geograficzne - twierdzi kierownik ośrodka narciarskiego Czarna Góra, Arkadiusz Kitkowski. - Najważniejsze jest to, że wszyscy tutaj czujemy się odpowiedzialni za rozwój regionu i potrafimy współpracować. Dowodem na to jest właśnie Ski Region Śnieżnik - uważa Stanisław Anioł ze Stacji Narciarskiej Kamienica.

W samych ośrodkach na narciarzy również czeka sporo nowości. Najważniejsze to powstające właśnie nowe koleje linowe w Lądku Zdroju i Kamienicy.

U podnóża Masywu Śnieżnika praca wre
Ski Region Śnieżnik

- Dzięki rozbudowie infrastruktury, w ramach Ski Regionu Śnieżnik jesteśmy w stanie przewieźć na górę ponad 17 tys. osób w ciągu godziny - twierdzi Artur Kołodziej ze Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój. - Nigdy nie będziemy mieli w Polsce gór takich jak Alpy, jednak możemy konkurować z zagranicznymi ośrodkami jakością usług i infrastrukturą. Właśnie taki cel stawiamy przed sobą - przekonuje Kitkowski. Masyw Śnieżnika to najwyższe pasmo górskie po polskiej stronie Sudetów Wschodnich. Najwyższym szczytem rozciągającego się po obu stronach granicy polsko-czeskiej masywu jest Śnieżnik (1425 m n.p.m.). Okolice te są najbogatszym pod względem fauny i flory regionem Sudetów. W połączeniu z pięknymi widokami i znakomitymi warunkami śniegowymi w zimie, Masyw Śnieżnika jest doskonałym miejscem dla narciarzy i snowboardzistów. W tym regionie mogą oni tam liczyć na 13 km przygotowanych tras zjazdowych, pięć kolei linowych, 12 wyciągów orczykowych i talerzykowych, trzy taśmy bieżne na dzieci, 12 tys. miejsc noclegowych i blisko 3 tys. miejsc parkingowych.

Ski Region Śnieżnik
Ski Region Śnieżnik

Autor: bieru/par / Źródło: PAP