TVN24 | Wrocław

"Ratownik nie miał świadomości, że został zakażony". Zamknęli pogotowie i szpitalną izbę przyjęć

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/ks
Źródło:
TVN24 Wrocław, pow.dzierzoniow.pl
Bez medyków system stanieTVN24
wideo 2/8
TVN24Bez medyków system stanie

30 osób z załogi personelu medycznego szpitala w Dzierżoniowie (województwo dolnośląskie) zostało skierowanych na kwarantannę. Wszystko dlatego, że u jednego z ratowników medycznych potwierdzono zakażenie koronawirusem. Szpital zawiesił działanie pogotowia i izby przyjęć.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT W TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zakażenie koronawirusem u ratownika medycznego ze szpitala w Dzierżoniowie potwierdzono w czwartek. Jak poinformował Maciej Smolarz, prezes szpitala, ratownik zakaził się podczas wyjazdu do pacjenta chorego na COVID-19. - Początkowo nie miał żadnych objawów. Nie miał świadomości, że został zakażony, więc normalnie chodził do pracy. O zakażeniu dowiedział się dopiero, gdy to potwierdzono u pacjenta - przekazał Smolarz. I dodał, że ratownik medyczny czuje się dobrze i nie wykazuje objawów choroby.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Po chorych przyjadą karetki z innych powiatów

Dyrekcja szpitala podjęła decyzję o zawieszeniu funkcjonowania izby przyjęć i pogotowia. Pozostałe oddziały tej placówki działają bez zmian. "(...)  tak jak do tej pory, czyli w trybie ostrym. Według dyrekcji dzierżoniowskiej lecznicy, ich pacjentom nie zagraża niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem" - czytamy na stronie starostwa powiatowego w Dzierżoniowie. Ci chorzy, którzy będą potrzebowali pomocy pogotowia ratunkowego i zgłoszą się na numer alarmowy, zostaną obsłużeni przez karetki spoza powiatu dzierżoniowskiego.

30 pracowników szpitala na kwarantannie

W szpitalu kwarantanną objęto 30 osób z personelu medycznego. A lista pacjentów, z którymi mężczyzna miał kontakt, została przekazana do sanepidu. Jak długo szpital będzie działał bez pogotowia i izby przyjęć? "Jeśli testy wykonane wśród pozostałych pracowników pogotowia oraz Izby Przyjęć będą negatywne, praca tych oddziałów może zostać przywrócona minimum po 7 dniach" - informuje starostwo powiatowe. "KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA

Autor:tam/ks

Źródło: TVN24 Wrocław, pow.dzierzoniow.pl

Tagi:
Raporty: