TVN24 | Wrocław

"Do końca swoich dni pełnił obowiązki wójta"

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
15 listopada: 21 854 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; zmarły 303 osoby TVN24
wideo 2/22
TVN2415 listopada: 21 854 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; zmarły 303 osoby

Zmarł Zbigniew Hercuń, wójt gminy Lubań na Dolnym Śląsku. Od kilku dni był objęty kwarantanną, pracował zdalnie. W sobotę nad ranem jego stan gwałtownie się pogorszył. Trafił do szpitala, nie udało się go uratować. Był zakażony koronawirusem.

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 listopada 2020 r. odszedł od nas Wójt Gminy Lubań - Zbigniew Hercuń. Do końca swoich dni pełnił obowiązki Wójta. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci" - przekazali pracownicy Urzędu Gminy Lubań.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

Dziesięć lat na stanowisku

Lokalny portal eluban.pl informuje, że wójt gorzej zaczął się czuć pod koniec ubiegłego tygodnia. We wtorek zgłosił się do lekarza. Został objęty kwarantanną, skierowano go na wykonanie testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Hercuń nie przestał pełnić swoich obowiązków. Zdecydował się na pracę zdalną.

Załamanie stanu zdrowia nastąpiło w sobotę nad ranem. Zbigniew Hercuń zaczął się dusić. Kiedy stracił oddech, rodzina podjęła reanimację. Niedługo potem na miejscu byli już ratownicy medyczni.

"Akcja ratunkowa trwała przez półtorej godziny. Po tym czasie Zbigniew Hercuń został podłączony do aparatury i przewieziony do szpitala" - relacjonuje eluban.pl.

Niestety, wójta nie udało się uratować. Już po przewiezieniu go do szpitala przyszła informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Miał 70 lat. Gminą rządził od 2010 roku.

Kondolencje na jednym z portali społecznościowych złożył m.in. marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Autor:ib/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Gminy Lubań

Tagi:
Raporty: