82 z 85 pensjonariuszy domu opieki zakażonych koronawirusem. Tylko jedna osoba z wynikiem negatywnym

TVN24 | Wrocław

Autor:
gp
Źródło:
PAP/TVN24
20 września: 910 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie: 79 240TVN24
wideo 2/5
TVN2420 września: 910 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie: 79 240

Ponad sto osób z Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie (woj. opolskie) jest zakażonych koronawirusem. To 82 pensjonariuszy i 24 pracowników. Cztery osoby mają wyniki niejednoznaczne, ich testy będą powtarzane. Dużym ogniskiem zakażeń jest też DPS w Wielkiej Wsi (woj. wielkopolskie). Tam pozytywny wynik ma obecnie 75 osób.

Wśród 85 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie obecność koronawirusa potwierdzono u 82 osób - poinformowało w niedzielę biuro prasowe wojewody opolskiego. Zakażonych jest także 24 pracowników placówki.

Według komunikatu wojewody opolskiego, w niedzielę w województwie potwierdzono 84 przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich są nowe przypadki zakażeń w Domu Pomocy Społecznej Jędrzejów.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Cztery wyniki niepewne

"W DPS Jędrzejów przebywa 85 pensjonariuszy, 82 pensjonariuszy uzyskało dodatni wynik testu na obecność koronawirusa , jeden z pacjentów ma wynik ujemny, 2 niejednoznaczne. Obecnie 5 pensjonariuszy przebywa w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. 24 pracowników placówki uzyskało wynik dodatni, 37 ujemny, 2 niejednoznaczny. Pacjenci z niejednoznacznym wynikiem testu, będą mieli powtarzane badanie za 3 dni. Wojewoda Opolski monitoruje sytuację, pozostaje w kontakcie z dyrekcją placówki oraz organem prowadzącym ww. jednostkę" - poinformowały służby wojewody.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Google

Ognisko zakażeń w Wielkiej Wsi

Zakażenie koronawirusem, powiązane z ogniskiem zakażeń w DPS w Wielkiej Wsi w pow. wolsztyńskim, potwierdzono łącznie u 75 osób – poinformował w niedzielę Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Wielkiej Wsi prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej.

Stube podał, że wśród osób zakażonych koronawirusem są zarówno podopieczni DPS, jak i prowadzące placówkę siostry zakonne oraz kadra świecka.

- Do tej pory potwierdzono łącznie 75 zakażeń związanych z tym ogniskiem. Stan tych osób jest w większości stabilny i przebywają one na terenie tego domu. Hospitalizowanych, ze względu na stan zdrowia, jest sześć osób - powiedział.

Stube zaznaczył, że DPS posiada łącznie 60 miejsc dla podopiecznych. Obecnie – jak wskazał – zakażonych jest 47 podopiecznych. Pozostałe osoby zakażone, powiązane z ogniskiem, to kadra świecka i siostry prowadzące DPS.

W niedzielnym raporcie MZ poinformowano łącznie o 123 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie województwa wielkopolskiego.

Google

Autor:gp

Źródło: PAP/TVN24