TVN24 | Wrocław

Nie żyje dyrektor szkoły, chorował na COVID-19. "Jedyny taki, przewspaniały nauczyciel"

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
TVN/24/Facebook
Nie żyje dyrektor jaworskiego liceum. Chorował na COVID-19
Nie żyje dyrektor jaworskiego liceum. Chorował na COVID-19TVN24
wideo 2/10
TVN24Nie żyje dyrektor jaworskiego liceum. Chorował na COVID-19

Dyrektor liceum w Jaworze (województwo dolnośląskie) i długoletni nauczyciel matematyki chorował na COVID-19. Przedstawiciele służb ratunkowych w internecie apelowali o zgłaszanie się ozdrowieńców, którzy oddaliby osocze dla zakażonego koronawirusem. Niestety 54-letniemu pedagogowi nie udało się pomóc. "Jedyny nauczyciel z powołania, dzięki któremu polubiłem matmę" - wspominają byli uczniowie.

"Z ogromnym żalem informujemy, że odszedł dyrektor naszej szkoły, I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, pan Jacek Wieczorek. Nauczyciel matematyki, wieloletni pracownik PCKZiU w Jaworze" - poinformowano na stronie szkoły. O śmierci 54-letniego pedagoga poinformował też burmistrz Jawora. Na facebookowym profilu Emiliana Bery pojawił się wpis: "Swoją mądrością i doświadczeniem życiowym był wzorem do naśladowania nie tylko dla młodzieży, ale również dla całej lokalnej społeczności".

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL O KORONAWIRUSIE

Apel do ozdrowieńców

Dyrektor zmarł 12 listopada w szpitalu w Zgorzelcu. Trzy dni wcześniej na facebookowym profilu Jawor 998, który skupia przedstawicieli służb ratowniczych, zamieszczono wpis z apelem do ozdrowieńców. "Drodzy Czytelnicy pilnie potrzebne osocze ozdrowieńca grupa 0 RH+ dla chorego z COVID-19 i lek Remdesivir" - napisano we wpisie. W kolejnym, informującym o śmierci pedagoga, poinformowano, że osocze udało się uzyskać. Na pomoc jednak było już za późno. Na Facebooku pojawił się też kolejny apel: "Apelujemy do wszystkich ozdrowieńców! Oddajcie swoje osocze potrzebującym! Wasze 30 minut na fotelu naprawdę może uratować komuś życie".

JESTEŚ OZDROWIEŃCEM? CZYTAJ O TYM, JAK I GDZIE MOŻNA ODDAĆ OSOCZE

"Spokojnie, zobaczycie, że do mnie będziecie chętnie przychodzić na lekcje"

Pod wpisem przybywa komentarzy byłych uczniów, a także osób, które znały dyrektora. "Jedyny taki, przewspaniały Nauczyciel i Człowiek z ogromną pasją, dobrocią, ogromna strata, najszczersze wyrazy współczucia dla Jego Najbliższych" - napisał pan Piotr.

A pan Łukasz dodał: "Jedyny nauczyciel z powołania, dzięki któremu polubiłem matmę. Zawsze to będę pamiętał i miło wspominał, Panie Jacku! Dziękuję".

Z kolei pan Bartosz, jeden z byłych uczniów, wspomniał pierwszą lekcję matematyki. "Co macie takie miny? Pewnie nie lubicie matematyki" - miał zapytać nauczyciel. Na co klasa odpowiedziała, że faktycznie matematyki nie lubi. "Spokojnie chłopaki, zobaczycie, że do mnie będziecie chętnie przychodzić na lekcje". "To Pan Jacek powiedział, gdy mieliśmy z nim pierwszą lekcję matmy.... i wiecie co ?? Miał rację.... wspaniały człowiek, nauczyciel z powołania. Niech Pan spoczywa w spokoju, Panie Jacku" - napisał były uczeń.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

"Był encyklopedią prawa administracyjnego i samorządności"

Jacek Wieczorek był nie tylko nauczycielem i dyrektorem szkoły. Przez wiele lat był także jaworskim radnym. - To strata dla jaworzan, dla samorządu jaworskiego. Jacek to była encyklopedia prawa administracyjnego i samorządności - podkreśla Dorota Domińska-Werbel, radna miejska i znajoma zmarłego pedagoga. I dodaje: - Wczoraj był to najgorszy wieczór od początku pandemii w Jaworze.

Autor:tam/gp

Źródło: TVN/24/Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, facebook.com/burmistrz.jawora

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości