TVN24 | Wrocław

Zakażenia koronawirusem po weselu, gmina wprowadza ograniczenia. "Staramy się zachować zimną krew"

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Co najmniej 21 zakażonych koronawirusem po weselu na Opolszczyźnie
Co najmniej 21 zakażonych koronawirusem po weselu na OpolszczyźnieTVN24
wideo 2/10
TVN24Co najmniej 21 zakażonych koronawirusem po weselu na Opolszczyźnie

Co najmniej 21 osób zakażonych koronawirusem i kolejnych kilkadziesiąt przebywających na kwarantannie - to bilans wesela, jakie na Opolszczyźnie zorganizowano w czasie epidemii COVID-19. Pięć zakażonych osób to mieszkańcy gminy Głogówek. Jej władze zdecydowały o ograniczeniu pracy urzędu, zawieszeniu działania przedszkola i przesunięciu półkolonii. - Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom - podkreśla burmistrz.

11 lipca na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odbyło się wesele, w którym, łącznie z obsługą, uczestniczyło 114 osób. 89 z nich pochodzi z Opolszczyzny. Reszta to mieszkańcy Małopolski, Śląska i Niemiec. Po imprezie u 21 weselników potwierdzono zakażenie koronawirusem, a kolejnych kilkadziesiąt osób zostało skierowanych na kwarantannę.

Pięć z pozytywnie zdiagnozowanych osób to mieszkańcy Biedrzychowic (gmina Głogówek). I to właśnie burmistrz tej gminy, w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wprowadził ograniczenia w działaniu gminnych jednostek.

CZYTAJ SPECJALNY RAPORT TVN24.PL NA TEMAT KORONAWIRUSA

"Staramy się zachować zimną krew"

- Z wielkim niepokojem i napięciem czekamy na wyniki badań mieszkańców naszej gminy. Na dziś mamy pięć potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, ale kluczowe jest potwierdzenie sieci kontaktów tych osób - podkreśla Piotr Bujak, burmistrz Głogówka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zdecydował już o zawieszeniu bezpośredniej obsługi interesantów w urzędzie miejskim. Co najmniej do 29 lipca mieszkańcy z urzędnikami kontaktować mogą się tylko telefonicznie, mailowo, poprzez zostawienie informacji w skrzynce umieszczonej przed budynkiem urzędu lub platformę ePUAP. Z działania wyłączono przedszkole numer 3, które będzie teraz dezynfekowane. Zdalną obsługę wprowadzono także w ośrodku pomocy społecznej i Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Zmieniono termin zaplanowanych na ten tydzień półkolonii dla dzieci.

Po co to wszystko? Burmistrz wyjaśnia: - Staramy się zachować zimną krew i trzeźwą, racjonalną ocenę sytuacji. Ale musimy działać w kierunku zapewnienia elementarnego bezpieczeństwa naszym mieszkańcom.

Interesanci mogą zostawiać korespondencję m.in. w skrzynce ustawionej przed urzędemTVN24 Wrocław/ Tomasz Mildyn

Autor:tam/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław/ Tomasz Mildyn

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości