Wrocław

Koniec darmowej jazdy na A4

Wrocław


Za przejechanie każdego kilometra autostrady A4 na odcinku Wrocław-Gliwice motocykliści zapłacą 5 gr, a kierowcy samochodów osobowych 10 gr.

Aby przekroczyć bramkę wjazdową na płatny odcinek autostrady należy w terminalu nacisnąć przycisk, pobrać bilet i po podniesieniu szlabanu jechać dalej.

Żeby przyzwyczaić kierowców do zmian od kilku dni trwały testy systemu poboru opłat. Kierowcy pobierali bilety, ale nie musieli płacić.

Tu można płacić Za przejazd A4 kierowcy mogą zapłacić na dwóch Placach Poboru Opłat w ciągu drogi: Karwiany i Żernica. Pomiędzy nimi, na zjazdach - czyli poza główną jezdnią autostrady, są zlokalizowane Stacje Poboru Opłat: Krajków, Brzezimierz, Przylesie, Prądy, Dąbrówka, Gogolin, Olszowa, Nogowczyce, Łany, Kleszczów, Ostropa i Bojków. Za przejazd można płacić kartami bankowymi, kartami paliwowymi oraz gotówką. Opłaty przyjmowane są w polskich złotych oraz w euro.

Ciężarówki tak jak dotąd

Kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów za przejazd tym odcinkiem płacą tak jak dotąd, korzystając z elektronicznego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL.

Autor: par / Źródło: PAP