Wrocław

Nazwij pociąg albo podpatrz pracę maszynisty. Kolejarze dla WOŚP

Wrocław

aukcje.wosp.org.plChcesz nazwać połączenie kolejowe? Dzięki WOŚP i Kolejom Dolnośląskim masz szansę

Pasjonujesz się kolejnictwem? Teraz przez niemal rok możesz mieć pociąg albo połączenie kolejowe swojego imienia. Wszystko dzięki Kolejom Dolnośląskim, które w ten sposób przyłączają się do grania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziecko kocha pojazdy na torach? Można dla niego wylicytować przejazd w kabinie maszynisty.

"Czy ktoś z Państwa marzył kiedykolwiek o tym, by wybrać 'imię' dla pociągu, imię, które będzie widoczne na pojeździe? Koleje Dolnośląskie to marzenie mogą spełnić" - czytamy na aukcji Kolei Dolnośląskich na rzecz WOŚP. W ten sposób można sprawić przyjemność bliskiej osobie albo zareklamować swoją działalność. Koleje gwarantują, że wybrane imię będzie widziane i w środku, i na zewnątrz pojazdu typu SA 135.

Pomóż WOŚP i poczuj się jak maszynista

Wylicytować można też nadanie nazwy połączeniu kolejowemu, które będzie obowiązywało w rozkładzie 2016/2017. Ta będzie wypisana w rozkładach jazdy, czytana na stacjach i pokazywana na wyświetlaczach w pojeździe i na poszczególnych stacjach.

To nie koniec. Koleje Dolnośląskie na rzecz WOŚP przekazały także możliwość przejazdu w kabinie maszynisty. Do wyboru: na trasie Kłodzko - Wałbrzych, Jelenia Góra - Szklarska Poręba i Wrocław - Legnica. "To niezapomniana przygoda" - zapewniają przedstawiciele KD.

Dla tych, którzy kochają i kolej, i historię, przygotowano tablicę informacyjną z pociągu specjalnego "Ostatni Leniwiec". To pamiątka po ostatnim przejeździe na trasie Jelenia Góra - Lwówek Śląski - Zebrzydowa.

Do tej pory nazwy raczej dolnośląskie

Do tej pory połączenia kolejowe dolnośląskiego przewoźnika nazywane są od miejsc geograficznych związanych z Dolnym Śląskiem, np. Szrenica od szczytu w Karkonoszach, Błędne Skały od malowniczego labiryntu w Górach Stołowych, Kwisa od rzeki płynącej m.in. przez województwo dolnośląskie, czy Szczeliniec od najwyższego szczytu Gór Stołowych.

Jest też Jan Kepler na cześć niemieckiego matematyka, astronoma i astrologa, a z okazji Europejskiej Stolicy Kultury, którą w 2016 roku był Wrocław, uruchomiono połączenie do Berlina o nazwie "Pociąg do Kultury".

[object Object]
Owsiak o Przystanku Woodstock: mamy bardzo dobrą opinię policjitvn24
wideo 2/21

Autor: tam/ib / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: aukcje.wosp.org.pl

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości