Ogień w zabytkowym zamku. 25 jednostek straży w akcji

Aktualizacja:
Pożar w zamku na Dolnym Śląsku
Pożar w zamku na Dolnym Śląsku
TVN24
TVN24W zamku znajduje się hotel i centrum spa

Około 200 metrów kwadratowych dachu i część poddasza zabytkowego zamku w Kliczkowie (Dolnośląskie) spłonęło w sobotę po południu. Ogień ugaszono po kilku godzinach trudnej akcji. W budynku znajdują się hotel i spa. Ewakuowano 75 osób.

Informację o pożarze strażacy otrzymali ok. godziny 13.00. Z ogniem walczyło w sumie 25 jednostek.

- Pożar jest trudny do opanowania. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, płomieniami objęte było ok. 70 metrów kwadratowych dachu i poddasza - relacjonował po godz. 14 mł. bryg. Krzysztof Gielsa z wojewódzkiej straży pożarnej.

Ewakuacja hotelu i spa

W zabytkowym budynku, w którym wybuchł pożar, znajduje się hotel i centrum spa. Ogień pojawił się na dachu i części poddasza jednego ze skrzydeł. Ewakuowanych zostało kilkadziesiąt osób.

- Mowa o 75 osobach, które znajdowały się w obiektach. Nie mamy informacji o tym, by ktoś jeszcze znajdował się w środku - mówił po południu Gielsa - Część z nich ewakuowała się sama, jeszcze przed naszym przybyciem - dodał.

Strażacy podkreślają, że akcja była skomplikowana. Podczas działań zabezpieczono pozostałe części zamku, by nie przedostał się tam ogień. Sytuację udało się opanować tuż po godz. 15., a pożar ugaszono dwie godziny później.

W niedzielę prace porządkowe

- Prace porządkowe będą prowadzone jeszcze w niedzielę, gdy będzie jasno. W sumie spaliło się ok. 200 metrów dachu i część poddasza nad kotłownią - podsumował mł. bryg. Janusz Drużga z Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu.

Właściciele zamku twierdzą, że straty nie są duże i nikomu nic się nie stało. Dodają, że usługi w hotelu i spa będą prowadzone bez większych utrudnień.

Do pożaru doszło w Kliczkowie na Dolnym Śląsku:

Mapa Targeo

Autor: ansa, nawr //lulu/kwoj / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 | A. Stefańczyk

Pozostałe wiadomości