TVN24 | Wrocław

Omijał korek, jadąc poboczem pod prąd. "Kierowcy łapali się za głowy"

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib,
ek/
tam
Źródło:
Kontakt24
Karwiany. Omijał korek, poruszając się poboczemWojciech / Kontakt 24
wideo 2/13
Wojciech / Kontakt 24Omijał korek poruszając się poboczem, Karwiany

Kierowca czerwonego fiata, w pobliżu miejscowości Karwiany (Dolnośląskie), próbował ominąć spory korek. Wybrał drogę poboczem, jadąc pod prąd. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt24.

Autor filmu zarejestrował tę sytuację w niedzielę przed Karwianami, w okolicach bramek poboru opłat przy zjeździe z autostrady A4. Kierowcy w tamtym miejscu regularnie muszą odczekać swoje. Szczególnie w niedzielne popołudnia, kiedy natężenie ruchu bywa znacznie większe niż możliwości przepustowe na bramkach. Na nagraniu Reportera24 widać, jak kierowca czerwonego fiata próbuje ominąć korek i jedzie pod prąd poboczem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Poboczem, pod prąd

- Samochody, które jechały naszym pasem, przemieszczały się, ale auta z naprzeciwka stały. Bardzo się zdziwiłem, gdy zobaczyłem, że poboczem jedzie samochód pod prąd. Widziałem, że kierowcy łapali się za głowy - opisywał sytuację pan Wojciech, autor nagrania, które trafiło na Kontakt24.

Kierowca chciał ominąć korek poboczem, pod prądKontakt 24

Czerwony fiat tipo został zmuszony do chwilowego zatrzymania się przez autora nagrania.

- Próbowałem nakłonić tamtego kierowcę do zmiany kierunku jazdy, ale bezskutecznie. Ominął mnie i pojechał dalej. Zamierzam zgłosić tę sprawę na policję. Według mnie ten mężczyzna powinien stracić prawo jazdy, była to niebezpieczna sytuacja - podsumował pan Wojciech.

Autor:ib, ek/ tam

Źródło: Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech / Kontakt 24