Karpacz: otworzyli tunel pod stokiem narciarskim

Wrocław

Andrzej Pawlukiewicz | TVN24 WrocławTłumy na otwarciu tunelu w Karpaczu

- To ma być krwioobieg miasta - urzędnicy z Karpacza puchną z dumy. Stumetrowym odcinkiem drogi pod wyciągiem Kolorowa we wtorek przejechały pierwsze samochody.

Od wtorku kierowcy nie jadą już przez ścisłe centrum Karpacza. Wiecznie zakorkowana ul. Konstytucji 3 Maja w turystycznej miejscowości odpocznie od natłoku samochodów i - częściowo - stanie się deptakiem.

Samochody przejadą pod wyciągiem Kolorowa, stumetrowym tunelem. We wtorek jedyną okazję, by się nim przejść, mieli mieszkańcy miasta.

Krwioobieg miasta

- Nasze miasto traciło urok przez rozpędzone samochody na głównej, turystycznej ulicy. Poza tym to było bardzo niebezpieczne; spacerujący turyści tuż obok rozpędzonych aut - mówi o trasie Jerzy Pokój, przewodniczący sejmiku dolnośląskiego.

Inwestcja rozpoczęła się 2011 roku. Trasa jest jedyną drogą w Polsce, przebiegająca pod czynnym stokiem narciarskim i torem saneczkowym.

Budowa pochłonęła 18,5 mln zł.

Stumetrowy ekspres

- To ekspresowa budowa. Dopiero co zaczęliśmy, a już we wtorek, punktualnie w południe pod wyciągiem Kolorowa przejechały pierwsze samochody - cieszy się burmistrz Karpacza, Bogdan Malinowski.

Autor: bieru/roody / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: karpacz.pl