TVN24 | Wrocław

Przyszli z "poranną wizytą", zatrzymali siedem osób. "To osoby stanowiące trzon grupy przestępczej"

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Akcja policji w Kamiennej GórzeDolnośląska Policja
wideo 2/8
Dolnośląska PolicjaAkcja policji w Kamiennej Górze

Siedem osób zatrzymała policja pod zarzutem handlu narkotykami w znacznych ilościach. Zabezpieczono mieszkanie i dwa samochody o wartości 240 tysięcy złotych.

W środę 3 czerwca o 6 rano funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu lokalnych komend, weszli siłą do jednego z mieszkań w kamienicy przy ulicy Fornalskiej w Kamiennej Górze. Ze środka wyprowadzili kilka osób skutych kajdankami. Tego dnia w powiecie kamiennogórskim zatrzymano łącznie siedem osób, w tym jedną poszukiwaną przez prokuraturę.

Jeden z zatrzymanych w Kamiennej GórzeKPP Kamienna Góra

"Trzon grupy" aresztowany

- Zatrzymani działali w grupie przestępczej trudniącej się między innymi wprowadzaniem w obrót znacznej ilości środków odurzających. Zabezpieczono mienie o łącznej wartości blisko 240 tysięcy złotych w postaci mieszkania oraz dwóch pojazdów nabytych w wyniku działalności przestępczej - informuje Marta Nieć-Wierzbicka, rzeczniczka policji w Kamiennej Górze.

Podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzania w obrót znacznej ilości środków odurzających. Osoby stanowiące "trzon grupy przestępczej" - jak określa je Nieć-Wierzbicka - zostały tymczasowo aresztowane. Grozi im do 12 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa, dlatego na chwilę obecną policja nie udziela szczegółowych informacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:ib/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: KPP Kamienna Góra