Plantacja marihuany w dawnym hotelu

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
TVN24 Wrocław
Policja o zlikwidowanej plantacji marihuanyTVN24 Wrocław
wideo 2/2
TVN24 WrocławPolicja o zlikwidowanej plantacji marihuany

Niemal 900 krzaków konopi indyjskich, z których można byłoby uzyskać sto tysięcy porcji handlowych, a także trzy kilogramy gotowego już suszu znaleźli policjanci na nielegalnej plantacji marihuany w pobliżu Szklarskiej Poręby (województwo dolnośląskie). Podejrzany o uprawę konopi 62-latek trafił do aresztu.

- Policjanci uzyskali informację, że najprawdopodobniej w budynku po byłym hotelu oraz w mieszczącym się obok niego mieszkaniu 62-latek zorganizował plantację marihuany - przekazuje Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Policja: mógł przygotować niemal sto tysięcy porcji narkotyku

Na miejscu policjanci odkryli 900 krzewów konopi indyjskich i ponad trzy kilogramy gotowego suszu. Jak opisuje policja, plantator był profesjonalnie przygotowany. - Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, miniszklarniach wyposażonych w urządzenia sterujące ogrzewaniem, oświetleniem i wentylacją - relacjonuje policjantka. I dodaje, że z zabezpieczonych krzewów można uzyskać niemal sto tysięcy porcji gotowego narkotyku. Ich czarnorynkową wartość policjanci oszacowali na milion złotych.

Zarzuty i areszt

62-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty, a sąd - na wniosek prokuratury - zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Policjanci wciąż wyjaśniają okoliczności sprawy. Mężczyźnie - za posiadanie znacznych ilości narkotyków, przygotowanie i uprawę konopi - grozi teraz do 10 lat więzienia.

Sadzonki konopi zabezpieczone przez policjantów
policja dolnośląska
Plantacja działała niedaleko Szklarskiej Poręby
Google Maps

tam

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: policja dolnośląska