Kobieta oblała 76-latka żrącą substancją, mężczyzna trafił do szpitala

Wrocław

Arch. TVN24Do ataku doszło przy jeleniogórskim cmenatrzu

Policja z Jeleniej Góry (woj.dolnośląskie) szuka kobiety, która w niedzielę rano oblała starszego mężczyznę żrącą substancją. 76-latek trafił do szpitala. W ubiegłym roku, w tym samym miejscu, ten sam mężczyzna został zaatakowany przez rowerzystę.

Do zdarzenia doszło przy cmentarzu w Jeleniej Górze. - Do starszego mężczyzny sprzedającego znicze podeszła około 30-letnia kobieta i oblała go żrącą substancją - informuje Edyta Bagrowska z tamtejszej policji.

Funkcjonariusze nie wykluczają, że był to kwas. 76-latek trafił do szpitala. Teraz policjanci starają się ustalić, kim była napastniczka.

Kolejny atak na sprzedawcę

Do podobnego ataku na tego samego mężczyznę doszło dokładnie rok temu. Wtedy to sprzedawcę zniczy żrącą substancją zaatakował zamaskowany rowerzysta. Policjanci nie wykluczali, że atak mógł mieć związek z porachunkami pomiędzy okolicznymi sprzedawcami.

- W rozmowie nie wykluczał, że mogła być to zemsta, że mógł to zrobić ktoś z konkurencji - wyjaśnił w rozmowie z reporterem TVN24 Janusz Maturczak, właściciel jeleniogórskiej kwiaciarni. CZYTAJ WIĘCEJ

Poszkodowany wtedy tłumaczy, że do ataków na niego dochodziło też wcześniej, wtedy jednak nie zgłaszał tych incydentów na policję.

Autor: mir / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Arch. TVN24