Ciało Polaka znalezione w jeziorze. Holenderska policja uważa, że został zamordowany

Wrocław

Google EarthHolenderska policja poszukuje osób, które widziały Marcina Nausa

W jeziorze Ertveldplas, na terenie miasta Den Bosch, wędkarze znaleźli ciało mężczyzny. Lokalnej policji udało się zidentyfikować zwłoki - to pochodzący z Kędzierzyna-Koźla 32-letni Marcin Naus, który od dłuższego czasu przebywał w Holandii. Funkcjonariusze sądzą, że został zamordowany. Teraz proszą o pomoc w śledztwie.

Jak informują lokalne holenderskie media, wędkarze zauważyli zwłoki w poniedziałek 26 marca. Ciało znajdowało się w wodzie od dłuższego czasu, dlatego identyfikacja była utrudniona. Jednak policjantom udało się ustalić, kim jest denat.

"Znaleziony w Ertveldplas mężczyzna, to 32-letni Marcin Naus, Polak, który od dłuższego czasu przebywał w Holandii, prowadząc włóczęgowski styl życia. Jego śmierć jest wnikliwie badana przez zespół śledczy. W związku z tym poszukujemy informacji" - czytamy w komunikacie holenderskiej policji.

Policja prosi o informacje

Funkcjonariusze przypuszczają, że mężczyzna został zamordowany. Wskazywać na to mają wyniki sekcji zwłok, która została przeprowadzona w środę.

"Prowadzimy śledztwo dotyczące okoliczności śmierci Marcina. Zakładamy, że Marcin stracił życie w wyniku przestępstwa. Przeprowadziliśmy m.in. obszerny wywiad środowiskowy w okolicach Ertveldplas i rozmawialiśmy z osobami z jego bezpośredniego otoczenia. Z pierwszych ustaleń wynika, że Marcin po raz ostatni był widziany 30 stycznia br. w Den Bosch" - informuje policja.

Mężczyzna często był widywany w centrum miasta. Śledczym najbardziej zależy, aby skontaktować się z ludźmi, którzy widzieli Polaka po 30 stycznia. Ale osoby, które widziały go wcześniej, lub mogą posiadać jakiekolwiek informacje na jego temat, również proszone są o zgłaszanie się na policję. Nawet pozornie mało istotne informacje mogą okazać się dla nas bardzo ważne - zaznaczają funkcjonariusze.

Informacje dotyczące Marcina Nausa można przekazać lokalnej policji pod holenderskim numerem telefonu 0900-8844. Jest również możliwość anonimowego zgłoszenia pod numerem 0800-7000.

Rodzina Marcina Nausa została już poinformowana o sprawie.

Den Bosch to blisko 150-tysięczne miasto na południe od Amsterdamu, jego oficjalna nazwa to ’s-Hertogenbosch.

Ciało Polaka znaleziono w jeziorze ErtveldplasMapy Google, tvn24.pl

Autor: ib/pm / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: politie.nl