TVN24 | Wrocław

Rodzina łabędzi próbowała przejść przez drogę krajową. Zatrzymał ruch, by jej to umożliwić

TVN24 | Wrocław

Autor:
dk,
ib/gp
Źródło:
Kontakt 24
Rodzina łabędzi na drodzeKontakt 24
wideo 2/5
Kontakt 24Rodzina łabędzi na drodze

Osiem łabędzi próbowało przedostać się przez ruchliwą drogę krajową nr 30 w okolicach Gryfowa Śląskiego (Dolnośląskie). Kiedy Reporter 24 zauważył, że ptaki sobie nie radzą, zatrzymał swój samochód i doprowadził je bezpiecznie do rowu.

Pan Mateusz ptasią rodzinę w opałach dostrzegł, kiedy inni kierowcy obojętnie wymijali ją na drodze. - Ptaki błąkały się po ulicy. Wyglądały na zmęczone. Postanowiłem wstrzymać ruch i doprowadzić je do rowu, żeby nic im się nie stało - relacjonuje autor nagrania, na którym widać dwa samochodu jadące tuż obok zwierząt.

Czysty przypadek sprawił, że chwilę później zatrzymał się inny samochód, którym jechał pracownik wrocławskiego ogrodu zoologicznego. - Mężczyzna również postanowił pomóc. Ptaki były wykończone, a jeden z nich wyglądał na chorego. Upał dał im się we znaki. Dobrze, że nikt ich nie potrącił, bo mało brakowało - przyznaje pan Mateusz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Łabędzie na drodzeKontakt 24

Interwencja służb

Reporter 24 razem z narzeczoną pilnowali łabędziej rodziny przy rowie, aby ptaki nie weszły z powrotem na jezdnię. Zadzwonili także po służby - policję i straż pożarną - aby zabrały je w bezpieczne miejsce. Kilkanaście minut później mundurowi byli już na miejscu.

- Zabrali ptaki w bezpieczne miejsce i z tego, co wiem, burmistrz Gryfowa Śląskiego organizował transport, żeby je przewieźć do najbliższego stawu - relacjonuje autor nagrania.

- Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją na drodze. Oglądam wiele sytuacji w mediach, gdzie kierowcy powodują różnego rodzaju wypadki. Nie chciałem, żeby doszło do tragedii - dodaje.

Autor:dk, ib/gp

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24