Próbował przejechać policjantkę, staranował radiowóz. Był pod wpływem narkotyków

Wrocław

Kierowca mustanga staranował radiowózPolicja Głogów
wideo 2/3

Najpierw miał łamać przepisy drogowe, później próbował przejechać policjantkę i staranował radiowóz. 25-letni kierowca mustanga był pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

- Otrzymaliśmy informację o drogowych wyczynach kierowcy mustanga. Mężczyzna łamał wszelkie przepisy, uszkodził nawierzchnię boiska piłkarskiego i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg - relacjonuje podisnp. Bogdan Kaleta z policji w Głogowie.

Próbował przejechać policjantkę, staranował radiowóz

Funkcjonariusze drogówki chcieli zatrzymać kierowcę. Jednak ten na ich widok gwałtownie ruszył.

- To wtedy próbował przejechać policjantkę, która w ostatnim momencie uskoczyła i dzięki temu uniknęła uderzenia - przekazuje Kaleta. Następnie mężczyzna siedzący za kierownicą próbował uciec. A policjanci ruszyli za nim w pościg.

- Zablokowali samochód, ale kierowca staranował radiowóz. Funkcjonariusze odnieśli lekkie obrażenia, ale udało im się obezwładnić, stawiającego opór, 25-latka - opisuje Kaleta.

Cała lista zarzutów

Okazało się, że kierowca był pod wpływem narkotyków. Znaleziono je także w jego aucie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty czynnej napaści na policjantów, kierowania auta pod wpływem narkotyków, niezatrzymania się do kontroli, posiadania narkotyków i uszkodzenia mienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu głogowskiego:

Mapa Targeo

Autor: tam/ ks / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Policja Głogów