Siedem osób miało wyłudzić 33 miliony złotych

Wrocław

CBŚPFunkcjonariusze CBŚP i CBA zatrzymali siedem osób

Mieli fałszować faktury i swoim działaniem narazić Skarb Państwa na ponad 33 miliony złotych strat. Funkcjonariusze CBŚP i CBA zatrzymali na terenie Wielkopolski siedem osób. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

"Z ustaleń śledztwa wynika, że działalność grupy polegała na wykorzystywaniu krajowych i zagranicznych firm do wystawiania poświadczających nieprawdę faktur VAT, które dokumentowały rzekomy obrót paliwami" - informuje biuro prasowe Prokuratury Krajowej.

Dostawali zwrot podatku, którym im się nie należał

Według śledczych przygotowane w ten sposób faktury były następnie wykazywane w składanych deklaracjach podatkowych i stanowiły podstawę do zwrotu podatku, który w rzeczywistości się nie należał.

W wyniku działania grupy Skarb Państwa został narażony na straty w wysokości ponad 33 milionów złotych.

Zarzuty dla siedmiu zatrzymanych

W tej sprawie na terenie Wielkopolski zatrzymano siedem osób. Wszyscy zostali przewiezieni do Wrocławia, bo śledztwo nadzoruje tutejsza prokuratura regionalna. - Prokurator przedstawił zatrzymanym osobom zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, przestępstw przeciwko dokumentom i przestępstw skarbowych polegających na narażeniu na uszczuplenie podatku od towarów i usług - przekazuje Katarzyna Bylicka z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna we Wrocławiu:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: Prokuratura Krajowa, Prokuratura Regionalna we Wrocławiu

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP