Strażacy zdążyli odgrodzić budynek taśmą i wtedy ściana runęła

Wrocław

W Dzierżoniowie zawaliła się ściana budynkuPSP Dzierżoniów
wideo 2/2

W kilka sekund runęła ściana budynku z czerwonej cegły. Jego mieszkance nic się nie stało. Straciła jednak dom, bo obiekt trzeba było rozebrać.

W środowy poranek strażacy zostali poinformowani o tym, że w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Brzegowej w Dzierżoniowie pękają ściany.

- Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że wewnątrz mocno popękane są ściany działowe, a sam budynek ma różnego rodzaju szczeliny - przekazał brygadier Bogdan Najdek z dzierżoniowskiej straży pożarnej.

Gruz i chmura pyłu

Strażacy zdążyli ogrodzić teren - fragment chodnika i ulicy - specjalną taśmą. Gdy służby pracowały na miejscu, doszło do zawalenia się jednej ze ścian domu. Moment katastrofy zarejestrował jeden ze strażaków. Na filmie widać jak ceglana ściana w kilka sekund obraca się w stos gruzu i chmurę pyłu.

Na miejsce wezwano także specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą z Wałbrzycha. Na szczęście pod gruzem nikogo nie było. - Lokatorka opuściła dom, gdy tylko zauważyła pękające ściany - przekazał Najdek.

Po zawaleniu się ściany szczytowej nadzór budowlany stwierdził, że istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że reszta budynku także ulegnie zniszczeniu, ponieważ jej konstrukcja została naruszona. Dlatego zdecydowano o wyburzeniu domu.

Do zdarzenia doszło w Dzierżoniowie:

Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: PSP Dzierżoniów, TVN24 Wrocław