Wrocław

Dzień Dziecka aż do poniedziałku

Wrocław

Teatr LalekŚwięto dzieci w Parku Staromiejskim

Szeryf Grzanka, powrót mamuta, czytanie w bajkowym zakątku, gry zręcznościowe i zabawy z Klanzą w indiańskiej wiosce. Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na dzień dziecka, który tym razem będzie trwał aż cztery dni.

- Będzie mnóstwo dobrej zabawy - zapewnia Sylwia Gorzak z Teatru Lalek. - Spektakle, podchody, warsztaty, pokazy strażackie i ponad trzysta nagród do wygrania. A wszystko za darmo - dodaje.

Festyn zaczyna się spektaklem "Och, Emil", który aktorzy wystawią na scenie letniej w Parku Staromiejskim o godz. 11.00. W plenerze będzie też można zobaczyć w sobotę o 13:00 "McBatona i Szeryfa Grzankę", oraz o 17:00 "Powrót mamuta". W niedzielę aktorzy zapraszają o 15:00 na "Kamienną głowę".

- Ale to nie wszystko. W Ogrodzie Staromiejskim dzień dziecka potrwa od piatku aż do poniedziałku - mówi Gorzak. - Będzie występ policyjnej orkiestry dętej, warsztaty teatralno-plastyczne, malowanie twarzy - opowiada.

Szczegółowy plan festynu:

piątek, 1 czerwca

11:00 - „Och, Emil” - spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek na Scenie Letniej

sobota, 2 czerwca

11:30 - nauka pierwszej pomocy przedmedycznej 12:30 - występ Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji 13:00 - „McBaton i Szeryf Grzanka” - plenerowy spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek 13:30 - czytanie w bajkowym zakątku 15:00 - „Och, Emil!” - spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek na Scenie Letniej 17:00 - „Powrót mamuta” - spektakl Bajkobusu Wrocławskiego Teatru Lalek

Ponadto w programie:

- gry zręcznościowe i zawody sportowe oraz zabawy z chustą Klanzy - baśniowe podchody teatralne - warsztaty artystyczne – tworzenie własnych dzieł z papieru, masy solnej czy innych naturalnych materiałó - warsztaty teatralno-plastyczne i zajęcia z książką - formowanie balonów i tworzenie wielkich baniek mydlanych - Wioska Indiańska Pocahontas - zdobywanie indiańskich sprawności, strzelanie z łuku, „polowanie” na węża i jaszczurkę, sprawdzanie sprawności na równoważni Szoszonów, gra na bębnie, zawody z wiatrem - stoisko policji i straży pożarnej: pokaz pojazdów policyjnych i wozu strażackiego, znakowanie rowerów, szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej i poznawanie tajników daktyloskopii - warsztaty jogi dla dużych i małych - malowanie twarzy, robienie dziecięcych „tatuaży” i fantazyjnych warkoczyków

niedziela, 3 czerwca

15:00 - „Kamienna głowa” - spektakl Bajkobusu przy nowym Bajkoprzystanku obok Hali Stulecia 14.00-16.30 - otwarte warsztaty gry na bębnach brazylijskich (Ogród Staromiejski)

poniedziałek, 4 czerwca 2012 r.

10:00 - uroczysta gala Jubileuszowego X Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś” (Duża Scena Wrocławskiego Teatru Lalek)

Autor: bieru/par

Źródło zdjęcia głównego: Teatr Lalek