Duch Śląska Wrocław w 3D. Artyści malują stadion

Wielkie malowanie stadionu we Wrocławiu
Wielkie malowanie stadionu we Wrocławiu
TVN24 Wrocław
TVN24 WrocławTrwa wielkie malowanie ścian wrocławskiego stadionu

Stadion, piłkarzy, boiskowe akcje, a nawet... ducha Śląska Wrocław zobaczymy już w niedzielę na Stadionie Miejskim. Artyści zamienili płótna na ściany areny. - Trwa wielkie malowanie - mówią i pokazują swoje dzieła.

- Od dawna szukaliśmy sposobu na dekorację ścian wewnątrz stadionu. Zbiegiem okoliczności trafiliśmy na grupę MADOA, która szukała miejsca na swoją wystawę plenerową – mówi Adam Burak, rzecznik Stadionu Miejskiego.

– Zamiast płócien zaproponowaliśmy więc artystom ściany stadionu. Nie ograniczyliśmy ich techniką, ale narzuciliśmy temat, którym ma być sam stadion i Śląsk Wrocław – dodaje.

Stadion w 3D

Na ścianach areny będzie można zobaczyć łącznie pięć murali. Wszystkie pojawią się pod trybuną D. Zobaczymy na nich między innymi... sam stadion.

Mural będą wykonany w trójwymiarowej technice. - Kiedy zrobimy sobie zdjęcie na jego tle, obraz nie będzie płaski. Wszystko przez cienie, które zrobią artyści – opowiada Adam Burak.

Artystyczny Mila

Artyści namalują też sytuacje wprost z boiska, a także piłkarzy: Sebastiana Milę i Rafała Gikiewicza. Będzie też "duch Śląska", który ma nad nim czuwać.

Nad projektem pracuje pięć osób. Każda zajmuje się innym muralem.

Ale to nie koniec sztuki na stadionie. – Chcemy, by w przyszłości pod każdą z trybun znalazła się odrobina sztuki. Pod jedną z nich – graffiti – dodaje Burak.

Artyści za swoją pracę nie oczkują żadnego wynagrodzeni. Sami zapewnili sobie również materiały.

Zapraszają do obejrzenia swojego działa już w niedzielę. Potem mural będzie dostępny codziennie, z wyjątkiem dni meczowych, w ramach zwiedzania stadionu.

Mapa Targeo

Autor: gdem,bieru/roody / Źródło: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości