Trzy osoby nie żyją, dwie są ranne. Osobowy bus zderzył się z ciężarówką

TVN24

Aktualizacja:
Wypadek na drodze wojewódzkiej 340. Trzy osoby nie żyjąG. Hawałej, D. Stanisławski | TVN24 Wrocław
wideo 2/3

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej numer 340 w powiecie wołowskim na Dolnym Śląsku. Zderzyły się tam bus z tirem. Trzy osoby zginęły, a dwie zostały przewiezione do szpitala.

Do wypadku doszło po godzinie 8.30 na drodze wojewódzkiej 340, na trasie pomiędzy Bukowicami a Lipnicą. Na łuku drogi zderzyły się samochód ciężarowy z osobowym busem.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa najprawdopodobniej na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi i uderzył w prawidłowo jadącego tira - informuje Marzena Pawlik z policji w Wołowie. I dodaje, że niewykluczone, że do wypadku przyczyniły się warunki panujące we wtorkowy poranek na drogach regionu.

Trzy osoby zginęły, dwie trafiły do szpitala

Wiadomo, że busem oprócz kierowcy podróżowało czterech pasażerów. Jak informuje Paweł Gibek z wołowskiej straży pożarnej, trzy osoby zginęły, a dwie zostały przetransportowane do szpitala. Kierowca tira nie odniósł obrażeń.

Droga jest zablokowana. Wprowadzono objazdy. Na miejscu jest straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe. Lądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło pomiędzy Bukowicami a Lipnicą:

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław