Policja: 70-latka wymusiła pierwszeństwo. Drewniane bale na drodze

Wrocław

TVN24 WrocławWedług ustaleń policji, 70-latka w citroenie wymusiła pierwszeństwo

Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką przewożącą bale drewna. Ładunek wysypał się na obwodnicę Opola i spowodował duże utrudnienia w ruchu. Kierująca citroenem starsza kobieta, która według policji wymusiła pierwszeństwo, została zabrana do szpitala.

Zgłoszenie o wypadku służby otrzymały około godziny 9. Pojazdy zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Częstochowskiej i Powstańców Warszawskich.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca citroenem z przyczepką 70-latka wymusiła pierwszeństwo na ciężarówce przewożącej ciężki ładunek. Na miejsce wezwano karetkę, która zabrała kobietę do szpitala. 61-letniemu kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Oboje byli trzeźwi - informuje Karol Brandys z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Kilka godzin utrudnień

W wyniku zderzenia naczepa wylądowała na boku, a drewniane bale rozsypały się po obwodnicy miasta, całkowicie blokując drogę. Jak mówił Zygmunt Bawoł, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Opolu, strażacy częściowo starali się usuwać drewno, aby odblokować choć część drogi.

Później czekali już na zastępczy transport, zamówiony przez właściciela, na który z powrotem miał trafić ładunek. Utrudnienia zakończyły się przed godziną 14.

Do zdarzenia doszło na obwodnicy Opola:

Mapa Targeo

Autor: ib//ec / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław