Pies pilnował przy drodze rannego towarzysza

TVN24

Pies pilnował przy drodze innego psaTVN24 Wrocław/Dolnośląska Policja
wideo 2/3

Kierowca, widząc samotnie błąkającego się przy drodze psa, wezwał policję. Kiedy na miejsce przyjechali dzielnicowi, okazało się, że zwierzę czuwa przy innym czworonogu, prawdopodobnie potrąconym przez samochód.

Zgłoszenie o psie otrzymali policjanci z posterunku w Słotwinie na Dolnym Śląsku. Jeden z kierowców był zaniepokojony, że pies stwarza zagrożenie zarówno dla ruchu drogowego, jak i dla samego siebie.

Czuwał

- Na miejscu policjanci faktycznie zastali czworonoga, który pilnował innego psa, leżącego w rowie. Najprawdopodobniej rannego w wyniku potrącenia przez samochód - mówi Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Ranny pies leżał w rowie i nie mógł się ruszać. Konieczna była pomoc weterynarza. Zwierzę zostało przewiezione do lecznicy weterynaryjnej, gdzie otrzymało fachową pomoc, być może ratującą mu życie.

Kto wie, co by się stało z poszkodowanym czworonogiem, gdyby nie jego "kolega", który swoim zachowaniem zwrócił uwagę ludzi. Sam trafił pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt.

Do zdarzenia doszło w okolicach Słotwiny:

Mapa Targeo

Autor: ib/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Dolnośląska Policja