Wiceprezes sądu była pijana i spowodowała kolizję. Ukarano ją zakazem prowadzenia pojazdów

Wrocław

doba.pl/Kontakt 24Pijana sędzia doprowadziła do wypadku w Kluczowej

Ponad 6 tys. złotych grzywny musi zapłacić była wiceprezes sądu w Dzierżoniowie. Kobieta w lutym ubiegłego roku spowodowała kolizję, będąc pod wpływem alkoholu. Wcześniej została zawieszona w obowiązkach sędziego.

- W sprawie Moniki C. zapadł wyrok skazujący. Sąd ukarał kobietę grzywną w wysokości 6 tys. 250 złotych i 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Musi też pokryć koszty postępowania sądowego - mówi Andrzej Wieja z sądu okręgowego w Jeleniej Górze. Wyrok nie jest prawomocny.

Kolizja z 2,1 promilami we krwi

Do kolizji udziałem pijanej sędzi doszło 17 lutego ubiegłego roku. Kierowany przez kobietę samochód najpierw uderzył w drzewo, ściął dwa znaki, w końcu wylądował na przeciwległym pasie. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pierwszą informację na temat zdarzenia dostaliśmy na Kontakt24.

Okazało się, że kierowcą była wiceprezes sądu rejonowego w Dzierżoniowie. W wydychanym powietrzu miała 1,6 promila alkoholu. Po badaniach krwi okazało się, że było go ponad 2,1 promila. W rozmowie ze śledczymi odmówiła składania zeznań i nie przyznała się do winy. - Przyznała jedynie, że jechała samochodem - mówiła pod koniec 2014 roku Ewa Ścierzyńska z prokuratury okręgowej w Świdnicy.

Sędzi za jazdę po pijanemu groziła grzywna, ograniczenie wolności lub do 2 lat więzienia.

Wciąż jest zawieszona w obowiązkach służbowych. Wobec niej toczy się postępowanie dyscyplinarne.

Do wypadku doszło w Kluczowej:

Pijana wiceprezes sądu spowodowała groźny wypadekM. Walczak/ mir | TVN24 Wroclaw
Mapa Targeo

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: doba.pl/Kontakt 24