Przejechali na czerwonym. Nie wiedzieli, że na światłach czeka policja

Przejechali na czerwonym. Nie wiedzieli, że na światłach czeka policja
Przejechali na czerwonym. Nie wiedzieli, że na światłach czeka policja
policja dolnośląska
policja dolnośląskaPrzejechali na czerwonym. Nie wiedzieli, że na światłach czeka policja

Zamiast zatrzymać się na czerwonym świetle postanowili jechać. Nie wiedzieli, że na zmianę świateł czeka policyjny radiowóz. Za swój pośpiech kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Skrzyżowanie w Długołęce (Dolnośląskie). Radiowóz policjantów z grupy "Speed" czekał na zmianę świateł. Jednak zanim sygnalizator zmienił kolor, przed nosami funkcjonariuszy dwóch kierowców, jeden po drugim, przejechało na czerwonym. Mundurowi ruszyli za nimi.

Mandaty i punkty karne

- 40-letni mieszkaniec powiatu średzkiego oraz 24-letni Białorusin zostali ukarani mandatami w wysokości 300 złotych. Dostali też po sześć punktów karnych - mówi nadkomisarz Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Nagranie z wideorejestratora ma przypomnieć kierowcom, jak groźne jest przejeżdżanie na czerwonym świetle. - Tacy kierowcy, przekraczając linię świateł na czerwonym, powodują niebezpieczne sytuacje, które niejednokrotnie prowadzą do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych - podkreśla policjant.

Do jednej z takich sytuacji doszło w grudniu 2018 roku w pobliżu Dworca Głównego we Wrocławiu. Kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się na czerwonym świetle i omal nie rozjechał pieszych.

Na czerwonym świetle pomiędzy pieszymi
Na czerwonym świetle pomiędzy pieszymiKrzysztof | Kontakt24

Autor: tam\kwoj / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: policja dolnośląska

Pozostałe wiadomości