Pociąg na przejeździe kolejowym uderzył w radiowóz. Nie żyje policjant

Aktualizacja:
Pociąg na przejeździe kolejowym uderzył w radiowóz. Nie żyje policjant
Pociąg na przejeździe kolejowym uderzył w radiowóz. Nie żyje policjant
TVN 24 Wrocław
TVN 24 WrocławSłużby będą badać, jak radiowóz znalazł się na przejeździe kolejowym

Pociąg osobowy relacji Poznań - Wrocław uderzył w policyjny radiowóz, który znalazł się na strzeżonym, zabezpieczonym przejeździe. W wyniku wypadku zginął policjant. - Zginął nasz kolega. Funkcjonariusz z komisariatu wodnego - informują mundurowi.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 10 na przejeździe kolejowym w okolicach Świniar. - Nie wiemy, z jakich powodów pojazd znalazł się na przejeździe. Mimo że ten był zabezpieczony półrogatkami i mimo sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, która informowała o nadjeżdżającym pociągu - mówi Mirosław Siemienic, rzecznik prasowy PKP PLK S.A.

Pociąg uderzył w radiowóz. Zginął policjant
Pociąg uderzył w radiowóz. Zginął policjanttvn24

Nie żyje policjant

Pociąg, który uderzył w radiowóz, był relacji Poznań - Wrocław. Jak informuje rzecznik PKP PLK S.A., nikomu z podróżujących składem Przewozów Regionalnych nic się nie stało. Organizowana jest komunikacja zastępcza. - Jedna osoba zginęła. To policjant - podaje st. kpt. Daniel Mucha, rzecznik wrocławskiej straży pożarnej.

Na miejscu pracowała straż pożarna, policja, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i prokurator.

- Zmarły funkcjonariusz pracował we Wrocławiu w komisariacie wodnym. Jego rodzina została objęta opieką psychologa. Zostanie powołana komisja, która wyjaśni ten wypadek - podkreśla nadkom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji. Pytany o to, czy sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo funkcjonariusz odpowiedział: analizie będzie poddane to, czy systemy bezpieczeństwa były sprawne.

Utrudnienia na kolei

Jak relacjonowali strażacy samochód został przemieszczony 300 metrów od miejsca, w którym doszło do zdarzenia. - Utrudnienia trwały kilka godzin. W tym czasie trasa była nieprzejezdna - opisywał Tomasz Kanik, reporter TVN24.

Ruch pociągów na trasie Wrocław-Poznań został wznowiony o godzinie 13.40. Początkowo odbywał się po jednym torze, ale pozwoliło to na rozładowanie kolejki oczekujących na przejazd siedmiu pociągów. Przed godziną 15 służby zakończyły swoje prace.

Pociąg uderzył w radiowóz. Nie żyje policjant
Pociąg uderzył w radiowóz. Nie żyje policjantbenol, B. Jańczak | Kontakt24, TVN24 Wrocław

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w okolicach Świniar:

Mapa Targeo

Autor: tam/jb / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | B. Jańczak

Pozostałe wiadomości