Pijana matka karmiła piersią sześciodniową córkę. Ojciec ledwo stał na nogach

Pijani rodzice zajmowali się 6-dniowym niemowlęciem
G. Hawałej | TVN24 WrocławPijani rodzice zajmowali się 6-dniową córką

Matka była pijana i karmiła piersią. Ojciec także nie mógł zająć się sześciodniową pociechą, bo miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Rodzice zostali zatrzymani, a ich córkę przewieziono do szpitala.

To co dzieje się w mieszkaniu mieszkańców Kamiennej Góry odkryła położna środowiskowa.

- W trakcie patronażu rodziny w której znajdowało się niemowlę ujawniła szereg nieprawidłowości. Stwierdziła, że rodzice dziecka znajdują się w widocznym stanie nietrzeźwości, a w dodatku matka w takim stanie karmiła piersią - informuje kom. Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji. O sprawie powiadomiono funkcjonariuszy.

Dziecko trafiło do szpitala

Mundurowi sprawdzili trzeźwość rodziców dziecka. 31-latka miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a 33-letni ojciec ponad 3 promile. Co więcej, w mieszkaniu nie było prądu i, jak podkreślają przedstawiciele służb, panowały tam nieodpowiednie warunki dla sześciodniowego dziecka.

- Pogotowie ratunkowe przetransportowało dziewczynkę do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. Rodzice zostali zatrzymani w policyjnym areszcie - mówi Rynkiewicz.

Sprawa jest wciąż wyjaśniana. Gdyby okazało się, że para spowodowała zagrożenie życia i zdrowia swojej córki może grozić im do 5 lat więzienia. Niezależnie od tego kobieta i mężczyzna odpowiedzą przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o dalszym losie ich dziecka.

Pijani rodzice opiekowali się swoim dzieckiem w Lubawce:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: piabay / fritzbraus

Pozostałe wiadomości