Wrocław

Amerykanie jechali A4. Konwój zgubił skrzynie z amunicją

Wrocław

Problemy amerykańskich żołnierzy na A4 (wideo bez dźwięku)
j500f | Kontakt24Problemy żołnierzy amerykańskich na A4 (wideo bez dźwięku)

Pięć skrzyń z amunicją zgubili amerykańscy żołnierze, którzy jechali dolnośląskim odcinkiem autostrady A4. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Sprawę bada Żandarmeria Wojskowa.

Do zdarzenia na autostradzie A4 doszło po godzinie 10 pomiędzy węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie.

Z ciężarówki spadły skrzynie z ładunkiem

- Otrzymaliśmy informację, że autostradą A4 w kierunku na Wrocław przemieszczała się kolumna kilkunastu pojazdów wojsk amerykańskich - mówi asp. sztab. Marta Stefanowska z policji w Środzie Śląskiej. I dodaje, że w trakcie pokonywania trasy z jednego z pojazdów spadło pięć "skrzyń z ładunkiem". Nie ujawnia jednak, co znajdowało się w skrzyniach.

- Kolumna zatrzymała się, ładunek został zabezpieczony, a kolumna zjechała z autostrady - przekazuje policjantka.

Więcej szczegółów podaje Żandarmeria Wojskowa. - Na 128. kilometrze autostrady A4 z jednego z pojazdów wypadły skrzynki z amunicją. Żołnierze Żandarmerii Wojskowej niezwłocznie zatrzymali kolumnę w miejscu bezpiecznym. Na rozsypaną na drodze amunicję najechał pojazd cywilny - przekazuje ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy komendanta głównego ŻW. I dodaje, że w tym samochodzie uszkodzona została jedynie opona.

Czynności w sprawie zdarzenia będzie prowadziła Żandarmeria Wojskowa. Kierowcy poruszający się tym odcinkiem A4 musieli liczyć się z chwilowymi utrudnieniami.

Kłopoty mieli już wcześniej

To kolejne drogowe kłopoty amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce. W styczniu 2017 roku na jednej z ulic w Bolesławcu hummer armii USA zderzył się z jadącą przed nim wojskową ciężarówką.

We wrześniu 2017 roku na dolnośląskim odcinku autostrady A18 doszło do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem amerykańskich żołnierzy. Pojazd, którym jechali, wywrócił się na jezdni.

W kwietniu 2018 roku w trakcie przejazdu kolumny US Army doszło do najechania jednego samochodu na drugi. - Kiedy pokonuje się tak duże dystanse, takie rzeczy się zdarzają - komentował wówczas jeden z żołnierzy.

Z kolei dwa miesiące później dwie ciężarówki należące do amerykańskiej armii zderzyły się na autostradzie A18. W kabinie jednej z nich utknął żołnierz. Strażacy uwolnili go przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Wojskowego z miejsca wypadku zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24 | j500f

Pozostałe wiadomości