Wrocław

Stłuczka żołnierzy amerykańskich. Uszkodzony hummer

Wrocław

Kolizja amerykańskich żołnierzy
bolec.infoStłuczka z udziałem amerykańskich żołnierzy

Jest wielozadaniowy, zdolny do pokonywania przeszkód terenowych i wykorzystywany przez żołnierzy nie tylko w czasach pokoju. Amerykański hummer nie poradził sobie z warunkami panującymi na dolnośląskiej drodze. W Bolesławcu zderzył się z wojskową ciężarówką.

Do kolizji doszło w czwartkowe popołudnie na jednej z ulic w Bolesławcu. Hummer, którym podróżowali żołnierze wojsk amerykańskich od początku stycznia stacjonujący na Dolnym Śląsku, zderzył się z ciężarówką jadącą przed nim. Pojazd także należał do wojskowych. Efekt? Uszkodzony przód hummera. Jak podaje lokalny portal, obyło się bez rannych. Z informacji bolec.info wynika, że żołnierze biorący udział w zdarzeniu na co dzień stacjonują w Bolesławcu.

Kłopoty drogowe wojskowych

O stłuczkę zapytaliśmy policję. Jej przedstawiciele potwierdzają jedynie, że doszło do "zdarzenia drogowego" z udziałem dwóch pojazdów wojskowych. - Materiały w tej sprawie zostały przesłane do Żandarmerii Wojskowej - mówi asp. sztab. Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji. Po więcej informacji odsyła do Żandarmerii. - Na chwilę obecną nie wpłynęły do nas żadne materiały w tej sprawie. Jeżeli takie otrzymamy, to do sprawy będziemy mogli się ustosunkować. Na razie nie prowadzimy żadnego postępowania - przekazał mjr Artur Karpienko, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej. I podkreślił, że na miejscu stłuczki nie było ich przedstawicieli.

To nie jedyne zdarzenie drogowe z udziałem wojskowych pojazdów do jakiego doszło w ostatnim czasie na Dolnym Śląsku. W piątek na Facebooku pojawiło się zdjęcie, na którym widać stojące na zaśnieżonym poboczu wojskowe auto. Przed nim, na jezdni, ustawiono trójkąt ostrzegawczy.

Amerykańscy żołnierze w Polsce:

Pierwsza grupa amerykańskich żołnierze już w Polsce
Pierwsza grupa amerykańskich żołnierze już w Polscetvn24

Do kolizji doszło na terenie Bolesławca:

Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: bolec.info

Pozostałe wiadomości