Na przejeździe zginęło pięć osób, kierowcy wciąż ignorują znaki. "Stop mają za nic"

Wrocław

Na przejeździe kolejowym zginęło pięć osób, kierowcy nadal ignorują oznakowaniePolicja Wrocław
wideo 2/3

Choć przed przejazdem kolejowym ustawione są znaki "stop", to żaden z kierowców, których uwieczniono na policyjnym nagraniu, przed wjazdem na tory się nie zatrzymał. Wszyscy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

W czerwcu na niestrzeżonym, ale wyraźnie oznakowanym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej doszło do wypadku, w którym zginęło pięciu mężczyzn.

- Samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg, w pojeździe podróżowało pięć osób, niestety wszystkie poniosły śmierć na miejscu - informował wówczas st. sierż. Dariusz Rajski z biura prasowego wrocławskiej policji.

"Znak mają za nic"

Po dwóch miesiącach od tragedii policjanci postanowili sprawdzić, czy kierowcy pokonujący ten konkretny przejazd są bardziej uważni. - Niestety, w krótkich odstępach czasu ujawnili trzech kierujących, którzy znak "stop" mają za nic. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości stu złotych - mówi Rajski. Oprócz tego na konta kierowców trafiły po dwa punkty karne.

Policjant podkreśla, że takich wypadków, jak ten w Nowej Wsi Kąckiej, dałoby się uniknąć. - Gdybyśmy tylko przywiązywali większą uwagę do znaków i sygnałów drogowych - kwituje Rajski.

Zginęła kobieta i jej dwoje dzieci

Prawdopodobnie nieostrożność była przyczyną wypadku do którego doszło 19 sierpnia na przejeździe kolejowym w Walentowie (Kujawsko-Pomorskie). Zginęła tam 31-letnia kobieta i jej dwoje ośmioletnich dzieci. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej rowerzystka wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy wraz ze swoimi dziećmi. Wszyscy zostali potrąceni przez jadący pociąg i ponieśli śmierć na miejscu – relacjonowała st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej:

Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Policja Wrocław