Wrocław

"Dla nas myto, dla was koryto"

Wrocław

TVN 24 WrocławProtest na A4

Wrocławscy działacze SLD protestowali przeciwko uruchomieniu systemu opłat na kolejnym odcinku A4. - Społeczeństwo polskie jest zbyt ubogie, żeby płacić za podstawowe usługi - przekonuje Piotr Żuk, jeden z protestujących i radny SLD.

Kilkanaście osób związanych z wrocławskim SLD protesowało w czwartek na jednym ze zjazdów z A4 przeciwko płatnej autostradzie. - W innych krajach płaci się znaczniej mniej lub w ogóle. Upominamy się więc o standardy europejskie - tłumaczy Piotr Żuk.

Protestujący mieli ze sobą flagi i transparenty z hasłami: "Stop płatnej autostradzie" i "Dla nas myto, dla was koryto!".

- Ludzie, których nie będzie stać na przejazd autostradą, pojadą zwykłymi drogami powodując korki i zwiększając niebezpieczeństwo wypadków - ostrzega Czesław Cyrul, przewodniczący wrocławskiego SLD i zapowiada kolejne protesty.

Koniec darmowej A4

Od piątku kierowcy za przejazd A4 między Wrocławiem a Gliwicami będą musieli płacić - za każdy kilometr 10 gorszy za samochód osobowy i 5 groszy za motocykl.

Zdziwieni bramkami

Od wtorku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad testuje działanie bramek poboru opłat. Nie wszyscy kierowcy wiedzieli, że system już działa i próbowali sforsować szlabany.

A4: kierowcy forsują bramkiDaniel Wudniak/balu | TVN 24

Bramki na fragmencie autostrady A4 między Wrocławiem z węzłem Bielany Wrocławskie a Gliwicami z węzłem Sośnica, zaczną działać dziś o północy.

Autor: bieru

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | tvn 24