"Chciał uniknąć zderzenia". Ciężarówka zablokowała S8

Wrocław

M. Cepin | TVN24 WrocławDroga ekspresowa S8 jest zablokowana po wypadku

Tuż za miejscowością Magnice przewróciła się ciężarówka przewożąca płyty drewniane. Pojazd zablokował wjazd na obwodnicę Wrocławia od strony Kłodzka.

- Do wypadku doszło około godziny 12:30. Ciężarówka przewróciła się tuż za Magnicami, przed wiaduktem – poinformował dyżurny punktu informacji drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przyczyną - nieostrożność

Jak tłumaczył Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji, powodem wypadku była nieostrożność kierowców.

- Prowadzący ciężarówkę chciał uniknąć zderzenia z samochodem osobowym, który wyjechał z naprzeciwka. Skręcił zbyt mocno, zarzuciło naczepę, która się przewróciła - opisał przebieg wypadku.

Według jego informacji, z obwodnicy w stronę Kudowy zjeżdżały trzy samochody osobowe. Mercedes zaczął hamować, by zjechać na pobocze. Zwolnił więc jadący za nim kierowca BMW. Wówczas trzeci z jadących, kierowca skody lekko uderzył w BMW i odbił na przeciwległy pas, którym jechała ciężarówka z płytami.

Jak dodał dyżurny wrocławskiej straży pożarnej, w zdarzeniu ranny został jedynie kierujący TIR-em.

- Wyszedł o własnych siłach, ale został przewieziony do szpitala – mówił strażak.

Na miejscu działa sześć zastępów straży, było również pogotowie ratunkowe i policja.

Utrudnienia i objazdy

Przejazd trasą został zablokowany w obu kierunkach, zarówno w stronę Warszawy, jak i Kłodzka. Policja wyznaczyła objazdy. Jadący od strony Kłodzka musieli w Magnicach skręcić w prawo i pojechać starą DK nr 8 przez Domasław, Bielany Wrocławskie do autostrady A4. I dalej przez węzeł A4/S8 mogli wjechać na obwodnicę Wrocławia.

Autor: dr/b / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | K. Sosulska