Laboratorium metamfetaminy w domu na piętrze. Dwie osoby aresztowane

TVN24

CBŚPLaboratorium mieściło się w domu na piętrze

Zlikwidowane laboratorium, zabezpieczone 390 gramów metamfetaminy oraz 93 litry substancji służących do jej wytwarzania - policjanci z wrocławskiego CBŚP chwalą się kolejnym sukcesem w walce z narkotykami.

Pod koniec października Centralne Biuro Śledcze Policji we Wrocławiu dowiedziało się, że w jednym z domów rodzinnych na terenie powiatu lubańskiego mogą być wytwarzane narkotyki. Przy wsparciu dolnośląskich celników, funkcjonariusze CBŚP zrobili nalot na dom. I był to strzał w dziesiątkę.

Laboratorium zlikwidowane

- Na pierwszym piętrze odkryli laboratorium metamfetaminy. Znaleźli i zabezpieczyli odczynniki oraz substancje chemiczne, łącznie blisko 93 litry różnych chemikaliów służących do produkcji tego narkotyku - informuje Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

- Oględziny przeprowadzono z udziałem biegłego z laboratorium kryminalistycznego. W swojej wstępnej opinii stwierdził on, że w laboratorium produkowano metamfetaminę z preparatów medycznych - dodaje Jurkiewicz.

Zabezpieczono także blisko 390 gramów gotowego narkotyku.

Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Dwie usłyszały zarzuty produkcji i posiadania znacznych ilości narkotyków, jedna z nich dodatkowo zarzut handlu narkotykami. Grozi im do 15 lat więzienia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Trzecia osoba - zatrzymana w powiecie zgorzeleckim - została przesłuchana w charakterze świadka i zwolniona do domu.

Laboratorium mieściło się na terenie powiatu lubańskiego:

Mapa Targeo

Autor: ib / Źródło: TVN24 Wrocław