W centrum miasta napadli pracownika kantoru. Ranili go nożem i ukradli pół miliona złotych

Wrocław

Policjanci zabezpieczający ślady przed kantoremTVN24 Wrocław
wideo 2/3

W centrum Brzegu (Opolskie) zamaskowani napastnicy napadli na pracownika kantoru. Pobili go, a następnie nożem odcięli pasek torby, w której było ponad pół miliona złotych. Policja szuka sprawców.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 11.30 w okolicy skrzyżowania ulic Kościelnej i Staromiejskiej.

- Na jednej z ulic w centrum miasta miało dojść do rozboju. Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady, analizujemy zebrany materiał - mówiła w poniedziałek Patrycja Kaszuba, rzecznik policji w Brzegu.

Trwają poszukiwania

Nasza ekipa, która pojawiła się na miejscu zdarzenia nagrała pracujących funkcjonariuszy. Jeden z nich sporządzał dokumentację, drugi fotografował między innymi ślady krwi na chodniku tuż przed kantorem.

We wtorek Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu przekazał bardziej szczegółowe informacje.

- Pracownik kantoru został napadnięty w drodze z banku. Napastników było co najmniej trzech. Na głowach mieli kominiarki. Mężczyzna został pobity. Nożem przecięto pasek torby przełożonej przez ramię, w której trzymał pieniądze. Wówczas mężczyzna został raniony nożem - informuje Bar.

Jak dodaje rzecznik prokuratury, w torbie było około 500 tysięcy złotych oraz 20 tysięcy dolarów.

Lokalne media podają, że sprawcy uciekli osobowym oplem na poznańskich numerach rejestracyjnych w kierunku Namysłowa. Odjeżdżając uszkodzili jeszcze zaparkowany samochód.

Trwa policyjna obława.

Do zdarzenia doszło w Brzegu:

Mapa Targeo

Autor: ib/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław