Brutalny napad na mężczyznę. Dwie nastolatki już zatrzymane

TVN24

Aktualizacja:
LCAPortal | youtube.comBrutalny atak w Legnicy

Policjanci zatrzymali dwie nastolatki, które zaatakowały mężczyznę na jednej z ulic Legnicy (woj. dolnośląskie). Personalia trzeciej zostały ustalone, ale dziewczyna nie została zatrzymana. Agresywne nastolatki szarpały, kopały i okładały pięściami swoją ofiarę. Ich zachowanie zostało nagrane i trafiło do sieci. Internauci zwrócili uwagę, że żaden ze świadków nie próbował ich powstrzymać.

Policja zatrzymała 15 i 16-latkę, które same zgłosiły się na komisariat. Zostały przewiezione do policyjnej izby dziecka we Wrocławiu. Jak informuje policja, w środę odbędą się czynności z ich udziałem. Ustalona została też tożsamość trzeciej z napastniczek, ale dziewczyna nie została zatrzymana.

Link do bulwersującego nagrania, na którym widać zachowanie nastolatek otrzymaliśmy na Kontakt 24. Opublikowały je różne media. O zajściu powiadomił policję redaktor naczelny jednego z lokalnych portali, przesłał jej też nagranie. - Powiadomiłem o nim policję. Bijące osoby to trzy dziewczynki w wieku gimnazjalnym - mówił Paweł Jantura z lca.pl. I dodał: - Pozostałe osoby tylko się przypatrują. To straszne sceny, masakra.

Krzyczą "dawaj k****" i okładają pięściami

Dramatyczne sceny rozegrały się przy ul. Żwirki i Wigury w Legnicy. Na filmie widać trzy nastolatki. Dwie z nich bezpardonowo atakują zataczającego się mężczyznę: kopią, szarpią i okładają pięściami. Ten nawet nie próbuje się bronić, nieskutecznie stara się uniknąć ciosów. W końcu przewraca się na chodnik.

Na to, co wyprawiają nastolatki, nie reagują ani autor nagrania, ani siedzący obok mężczyźni, którzy z uśmiechami przypatrują się sytuacji. Ponad 30-sekundowemu atakowi towarzyszą śmiechy, przekleństwa i wyzwiska: "ja pie*****", "wypier***** stąd", "dawaj k****". Dopiero, gdy mężczyzna zostaje powalony na chodnik, ktoś krzyczy: "zostaw go!".

Internauci: co to za patologia?

Internauci są zbulwersowani zachowaniem nastolatek. "Co to za patologia?... Powinni ich pozamykać i wykorzystać do eksperymentów... A pod koniec życia tak urządzić, aby zrozumieli, co znaczy szacunek do drugiego człowieka" - pisze Aleksandra K. Inny z komentatorów dodaje: "przyszłość narodu, jestem taki dumny". Na innym z portali internauta podsumowuje: "cóż, tak wychowaliśmy sobie młodzież. brak szacunku do czegokolwiek i do kogokolwiek".

Warszawska bójka w tramwaju

Na początku lipca portal TVN Warszawa informował o grupie młodych kobiet, które pobiły się w stołecznym tramwaju. Również w tamtym przypadku w internecie opublikowano film pokazujący zajście. 19-latka biorąca udział w bójce usłyszała zarzuty, młodsza z dziewczyn trafiła do schroniska dla nieletnich.

Czytaj więcej na ten temat

Autor: tam/i / Źródło: TVN24 Wrocław