74-latek przez internet poznał 78-latkę. "Przyjechała i go okradła"

Wrocław

ShutterstockMimo swojego wieku mężczyzna postanowiła kogoś poznać przez internet

W wieku 74 lat na jednym z portali internetowych poznał 78-latkę. Zaprosił ją do siebie. Mieszkaniec Wołowa (woj. dolnośląskie) swojej internetowej znajomości nie może jednak zaliczyć do udanych. Kobieta co prawda skorzystała z zaproszenia i go odwiedziła, ale przy okazji okradła.

Mimo swojego wieku mieszkaniec Wołowa postanowił poznać kogoś przez internet. Gdy udało mu się na jednym z portali internetowych znaleźć o cztery lata starszą kobietę, zaczął z nią rozmawiać. W pewnym momencie stwierdził, że chce się z nią zobaczyć na żywo i zaprosił do siebie. Jak się później okazało, to nie był najlepszy pomysł.

Z Pomorza po 7 tys. zł

Kobieta chętnie skorzystała z zaproszenia i przyjechała do Wołowa. Jej odwiedziny skończyły się wizytą mężczyzny na policji.

- Do policjantów z Wołowa zgłosił się 74-letni mężczyzna, który poinformował o kradzieży - mówi st. asp. Piotr Lewucha z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie - Okazało się, że okoliczności są dosyć nietypowe. Starsza kobieta, która odwiedziła mężczyznę wykorzystała jego nieuwagę i ukradła mu telefon i pieniądze. Łącznie w sumie około 7 tysięcy złotych - dodaje.

Policjantom udało się ustalić, że kobieta przebywa w innym województwie, w powiecie szczecińskim. To właśnie stamtąd pochodzi podejrzana. Tamtejszym policjantom udało się ją zatrzymać. Była już wcześniej karana za kradzież. Teraz 78-latka tłumaczyć będzie się musiała przed sądem, a grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Wołowie:

Mapa Targeo

Autor: nawr / Źródło: TVN 24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock