Wrocław

Wrocław

Ważą 50 ton, czyli tyle co mały samolot pasażerski z podróżnymi na pokładzie. Do osiemdziesiątki przyspieszają w niecałe 20 sekund. Potrafią przebić kadłub samolotu. Nowe wozy mają silniki o mocy 700 koni mechanicznych. Rozpędzają się nawet do 135 km na godzinę. To nowe, bojowe wozy lotniskowej straży pożarnej we Wrocławiu.

Trzy kilometry płotu otoczą plac Gołębi - już dziś wolontariusze rozstawiają metalowe elementy. Ciężarówami przyjechały też kable. W pierwszy dzień budowy wrocławskiej strefy kibica praca na rynku wre.

Natychmiastowe usunięcie bakterii, a potem kolejne badania w hotelu Monopol - wszystko jeszcze przed przyjazdem Czechów do Wrocławia - zarządził sanepid. Czasu jest mało, tymczasem reprezentacja domaga się gwarancji, że nic nie zagrozi zdrowiu piłkarzy.

Podium największego wieżowca otwarte. Gigantyczną wstążkę na budynku przeciął wczoraj Leszek Czarnecki, torując drogę przyszłym klientom. Wrocławianie z zaproszenia mogli skorzystać w czwartek. O 10.00 zaczęły się wielkie zakupy w Sky Tower.

Kiedy chuligani chcieli pobić pasażera, on wezwał policję, a potem podwózł poszkodowanych na komisariat - pasażerka MPK opisuje i chwali na portalu społecznościowym zachowanie jednego z kierowców autobusu nocnego. Jedni "lubią to", inni narzekają na usługi MPK.

- Ciąża trwała cztery lata, z roczną przerwą. Emocje? Są nieprawdopodobne – mówił podczas uroczystego otwarcia wieżowca Sky Tower Leszek Czarnecki, biznesmen, właściciel banków i inwestor.

W zwiedzający odbiją się od drzwi niektórych wrocławskich muzeów i galerii. Część z nich przyłącza się do ogólnopolskiego protestu.

Gra komputerowa? Nie, to wirtualne pole walki. We wrocławskiej Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych zaprezentowana została "Śnieżka" - czyli najnowocześniejszy w Polsce system do szkolenia żołnierzy.

Przez kilka dni nieprzejezdny fragment ul. Braniborskiej utrudniał życie mieszkańcom Nowego Dworu. Wieczorem pojadą już "nową" starą drogą.

Ponad sto czterdzieści butików, restauracje, centrum sportowe i medyczne w czwartek otworzy swoje drzwi na klientów. Już w środę wieczorem Ryszard Czarnecki przetnie jednak symboliczną wstęgę - w obecności Lecha Wałęsy, Leszka Balcerowicza i 600 zaproszonych gości.

Ponad stu taksówkarzy ma przejechać w środę rano ulicami Wrocławia. Chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko deregulacji ich zawodu. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia.