Wrocław

Wrocław

Ponad sto czterdzieści butików, restauracje, centrum sportowe i medyczne w czwartek otworzy swoje drzwi na klientów. Już w środę wieczorem Ryszard Czarnecki przetnie jednak symboliczną wstęgę - w obecności Lecha Wałęsy, Leszka Balcerowicza i 600 zaproszonych gości.

Ponad stu taksówkarzy ma przejechać w środę rano ulicami Wrocławia. Chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko deregulacji ich zawodu. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia.

Po bardzo ciepłym dniu burze pojawiły się na zachodzie kraju. Od godzin popołudniowych na tych terenach grzmiało i padało. Wieczorem komórki burzowe utrzymują się na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Synoptycy ostrzegają - to nie koniec burzowej aury tej nocy.

Kilkadziesiąt puszek farby, profesjonalni graficiarze i stary autobus MPK. Tak wrocławski przewoźnik promuje akcję przeciwko wandalom w komunikacji miejskiej.

Ulica Braniborska jest wciąż zamknięta po poniedziałkowej awarii. Wodociągowcy pracowali całą noc i udało im się doprowadzić wodę do mieszkań. Nie oznacza to jednak końca problemów.

Choć Wrocław cały czas żyje przygotowaniami do Euro 2012, to niektórzy myślą już o kolejnej wielkiej imprezie, która zawita do miasta. Oto filmy, które będą promować Igrzyska Sportów Nieolimpijskich Wrocław 2017.

Walki rycerskie, pokazy mody i doświadczenia w laboratoriach. Tysiące wrocławian przekonało się, że muzea to nie tylko wystawy, ale także dobra zabawa.