Wrocław

Wrocław

Kiedy chuligani chcieli pobić pasażera, on wezwał policję, a potem podwózł poszkodowanych na komisariat - pasażerka MPK opisuje i chwali na portalu społecznościowym zachowanie jednego z kierowców autobusu nocnego. Jedni "lubią to", inni narzekają na usługi MPK.

- Ciąża trwała cztery lata, z roczną przerwą. Emocje? Są nieprawdopodobne – mówił podczas uroczystego otwarcia wieżowca Sky Tower Leszek Czarnecki, biznesmen, właściciel banków i inwestor.

W zwiedzający odbiją się od drzwi niektórych wrocławskich muzeów i galerii. Część z nich przyłącza się do ogólnopolskiego protestu.

Gra komputerowa? Nie, to wirtualne pole walki. We wrocławskiej Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych zaprezentowana została "Śnieżka" - czyli najnowocześniejszy w Polsce system do szkolenia żołnierzy.

Przez kilka dni nieprzejezdny fragment ul. Braniborskiej utrudniał życie mieszkańcom Nowego Dworu. Wieczorem pojadą już "nową" starą drogą.

Ponad sto czterdzieści butików, restauracje, centrum sportowe i medyczne w czwartek otworzy swoje drzwi na klientów. Już w środę wieczorem Ryszard Czarnecki przetnie jednak symboliczną wstęgę - w obecności Lecha Wałęsy, Leszka Balcerowicza i 600 zaproszonych gości.

Ponad stu taksówkarzy ma przejechać w środę rano ulicami Wrocławia. Chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko deregulacji ich zawodu. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia.

Po bardzo ciepłym dniu burze pojawiły się na zachodzie kraju. Od godzin popołudniowych na tych terenach grzmiało i padało. Wieczorem komórki burzowe utrzymują się na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Synoptycy ostrzegają - to nie koniec burzowej aury tej nocy.

Kilkadziesiąt puszek farby, profesjonalni graficiarze i stary autobus MPK. Tak wrocławski przewoźnik promuje akcję przeciwko wandalom w komunikacji miejskiej.