Wrocław

Wrocław

Zarzut narażenia życia i zdrowia usłyszał w czwartek mężczyzna, który był sprawcą wybuchu gazu w budynku przy ul. Kurkowej. W nocy z wtorku na środę ewakuowano 21 osób. 39-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

Zmodernizowany komisariat policji, w którym wspólnie będą pracować funkcjonariusze polscy i niemieccy, otwarto w czwartek w Pieńsku pod Zgorzelcem. To pierwsza tego typu placówka w Polsce.

Policja szuka dwóch mężczyzn, którzy w czwartek po południu weszli do placówki Getin Banku przy ul. Powstańców Śląskich i zażądali wydania pieniędzy.

W piątek kierowcy pojadą nowym odcinkiem trasy ekspresowej S-8 łączącym Oleœśnicę z Sycowem. Na trasie wybudowano 18 mostów i wiaduktów drogowych oraz kilkadziesiąt przepustów dla zwierząt. - To wszystko sprawia, że województwo dolnośląskie staje się coraz lepiej skomunikowane - mówił w czwartek Sławomir Nowak, minister transportu.

Jedna z uczennic szkoły podstawowej w Kowarach na Dolnym Śląsku trafiła do szpitala z podejrzeniem sepsy. - Dzieci z klasy do której chodziła dziewczynka zostały już przebadane i podawane są im leki profilaktyczne - informuje Ewa Czyżewska z sanepidu w Jeleniej Górze.

58-letni mieszkaniec Lubawki na Dolnym Śląsku ciężko ranił nożem swoją żonę oraz jej ojca. Obydwoje trafili do szpitala. Mężczyznę zatrzymała już policja. Prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa oraz doprowadzenie do poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Do 2.00 w nocy trwała nadzwyczajna sesja wrocławskiej Rady Miejskiej zwołana na wniosek Platformy Obywatelskiej. – Zanim uchwalimy budżet na 2013 rok powinniśmy dokładnie wiedzieć, jak wyglądają finanse wrocławskich spółek – tłumaczy Renata Granowska, radna PO.

Rekonstrukcja Nocy Listopadowej, widowiskowy pokaz sztucznych ogni, symboliczne przekazanie władzy i wojskowa defilada. To wszystko towarzyszyło uroczystościom z okazji Dnia Podchorążego w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

W nocy z piątku na sobotę z wrocławskich ulic znikną rowery miejskie. Miłośnicy dwóch kółek będą musieli poczekać na ich powrót do wiosny.

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło na obwodnicy Żmigrodu na Dolnym Śląsku. Kierowca, który spowodował wypadek nie miał prawa jazdy. Droga krajowa nr 5 była częściowo nieprzejezdna przez około dwie godziny.

Około 100 skrajnie wychudzonych i zagłodzonych psów znaleźli wrocławscy inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w schronisku dla zwierząt w Raciborzu. Podczas wcześniejszych kontroli z urzędu i Inspekcji Weterynaryjnej, nikt nie zwrócił uwagi na dramatyczny stan psów.

21 osób zostało w nocy ewakuowanych z kamienicy przy ul. Kurkowej we Wrocławiu, po tym jak w jednym z mieszkań wybuchł gaz. Mieszkanie i część budynku zostały zniszczone. Jedna osoba trafiła do szpitala.

- Parę minut czekania na czerwonym i kilka sekund, żeby przejść na drugą stronę ulicy to u nas standard - denerwują się wrocławianie. Urzędnicy odpowiadają, że wszystko jest w porządku, bo światła ustawiane są zgodnie z przepisami.