Wrocław

Wrocław

Do wypadku doszło w rejonie węzła Kostomoły z drogą numer 5. Kierowca prawdopodobnie zasłabł, a jego samochód uderzył w barierę. Zmarł w trakcie reanimacji. Jezdnia z Legnicy do Wrocławia przez ponad dwie godziny była zablokowana.

Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym w kraju - wynika z rankingu miesięcznika "Perspektywy".

Pięć kolejnych osób zostało zatrzymanych przez policję po sierpniowej bitwie na maczety na wrocławskich Krzykach. - Po przesłuchaniach będziemy decydować o ewentualnym areszcie - informuje prokuratura. Zarzuty w tej sprawie usłyszało już siedemnaście osób.

Choć nie zostały ostatecznie zatwierdzone, urzędnicy nie ukrywają, że opłaty za wywóz śmieci we Wrocławiu wzrosną. Z ich projektów wynika, że będą wyższe niż np. w pobliskim Ramiszowie, gdzie mieszka prezydent Rafał Dutkiewicz. A firma obsługująca obie gminy, pobiera od nich identyczne opłaty.

Jeszcze w tym roku ma być oddany do użytku plac Nowy Targ, jednak bez planowanego Pawilonu Miejskiego i fontanny Neptuna. Te mają się pojawić dopiero za kilka lat. Ten pomysł nie podoba się członkom TUMW: - Wybudujmy to, co było tam zaplanowane, zamiast wydawać 20 mln zł na kontrowersyjny "szklany dom Geta" przy rynku.

Jak udzielać pierwszej pomocy, a przy okazji nie zacierać śladów przestępstwa? Tego na wspólnych ćwiczeniach z policją uczyli się w środę sanitariusze pogotowia ratunkowego. Dzielili się też własną wiedzą i pokazywali policjantom co robić, gdy na miejscu wypadku nie ma jeszcze karetki pogotowia.

Prawie tysiąc psów i siedemdziesiąt zespołów. W czwartek w Jakuszycach ruszają największe tegoroczne zawody psich zaprzęgów w Polsce. W środę trwały treningi, którym przyglądał się reporter TVN24.

Metamfetamina, sprzęt laboratoryjny i części kradzionego samochodu. W jednym mieszkaniu na terenie Zgorzelca dolnośląscy policjanci zlikwidowali linię przygotowaną do produkcji narkotyków. Pięć osób zostało zatrzymanych. Grozi im przynajmniej 3 lata więzienia.

Nie żyje 27-letni mieszkaniec bloku przy ul. Chrobrego w Oławie, gdzie w grudniu doszło do wybuchu gazu. Mężczyzna po wypadku z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. - Siła wybuchu była tak duża, że mężczyzna wypadł razem z jedną ścian budynku - informował wówczas bryg. Jan Ciętak z KP PSP w Oławie.

Dwie osoby nie żyją, a 35 trafiło do szpitala z objawami zatrucia. Takie żniwo od października zebrał we Wrocławiu tlenek węgla. Zatruć czadem jest dużo, bo ok. 80 proc. starych kamienic należących do miasta nadal nie jest podłączonych do sieci ciepłowniczej. Z braku pieniędzy cierpią ludzie i środowisko.

Żeby wystartował, trzeba nim potrząsnąć. I choć rozpiętość jego skrzydeł nie przekracza nawet metra, a wygląda jak dziecięca zabawka, ma być rewolucją w monitoringu stanu rzek. Nowy bezzałogowy samolot ma ułatwić pracę wrocławskim naukowcom i ostrzegać przed niebezpieczeństwem.