Wrocław

Wrocław

Wystawy ponad 85-ciu firm, szkolenia i filmy instruktażowe. W Hali Stulecia odbywają się Career Expo, największe targi pracy dla młodych osób.

Policja zatrzymała dwójkę właścicieli agencji towarzyskiej z Wrocławia. 30-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna podejrzani są o bezprawne pozbawienie wolności, zmuszanie do prostytucji i czerpanie z tego korzyści. Mieli także porwać mieszkankę powiatu kłodzkiego. Sprawę prowadzi CBŚ i policja.

Jechał na podwójnym gazie, z dwukrotnie przekroczoną dozwoloną prędkością na dodatek... po pasie przeznaczonym tylko dla autobusów. 45-latek z powiatu polkowickiego na krótkim odcinku drogi uzbierał łącznie 21 punktów karnych. Stracił prawo jazdy. Grozi mu grzywna nawet do 5 tys. zł.

Ponad 20 ratowników karkonoskiej grupy GOPR i śmigłowiec szukało dwójki turystów, którzy wyruszyli wczoraj rano w góry z Przesieki i nie wrócili na noc. Ratownicy przeczesywali cały rejon Karkonoszy przez 12 godzin. - We wtorek rano jedna z tych osób zgłosiła się na policję - informuje reporter TVN 24.

Jedna osoba nie żyje, droga jest całkowicie zablokowana. To skutki wypadku w Mąkolnie (dolnośląskie) na drodze krajowej nr 46. Kierowca samochodu osobowego wyprzedzał inny pojazd na podwójnej ciągłej, a potem zderzył się czołowo z lawetą. Droga jest całkowicie zablokowana. Policja wyznacza objazdy.

Pięć zagryzionych owiec znalazł jeden z gospodarzy z Bolesławic na Dolnym Śląsku. Zwierzęta zagryzły wilki, które zakradły się na teren posesji. Podeszły pod same okna i uciekły dopiero wtedy, gdy gospodarz zaczął krzyczeć.

800 tysięcy złotych. Tyle, na zakup nowej karetki do przewozu noworodków i niemowląt, musi wydać szpital z Wałbrzycha. Dotychczasowy ambulans został rozbity w sobotnim wypadku we Wrocławiu. Kupno nowego, może zająć nawet 3 miesiące. Przez ten czas karetkę trzeba będzie wypożyczać.

- Przywiązali go do drzewa, a potem skatowali drewnianym kołkiem, uderzając w głowę i grzbiet - mówią policjanci o dwóch mężczyznach, którzy zabili psa. Tłumaczyli, że podjadał karmę czworonoga sąsiada i zagryzał jego kury. W więzieniu mogą spędzić teraz trzy lata.

Tańczą, biegają i skaczą w dal. Mimo, że słupki rtęci dopiero rosną, wrocławskie psy już poczuły powiew wiosny. - Pokazujemy, że z czworonogami można robić coś więcej niż tylko chodzić dookoła bloku - mówią organizatorzy i zapraszają na "Wrocławską wiosnę psich sportowców".