Wrocław

Gitarowa Orkiestra Krasnoludków i Dr Misio grają we Wrocławiu

Wrocław

Arkadiusz Jakubik, aktor i wokalista zespołu Dr Misio, wspiera WOŚPtvn24
wideo 2/23

Gitary małe i duże, mandoliny, ukulele i obowiązkowe przebrania - tak wygląda Gitarowa Orkiestra Krasnoludków, która zagrała dla WOŚP we Wrocławiu. Poczynaniom maluchów przyglądał się Arkadiusz Jakubik, aktor i wokalista zespołu Dr Misio. Grupa wystąpi na wrocławskiej scenie WOŚP.

Wrocławska scena na której odbywają się koncerty mieści się na placu Nowy Targ. To właśnie tu kilkunastu małych śmiałków utworzyło Gitarową Orkiestrę Krasnoludków. Co ze stolicą Dolnego Śląska mają wspólnego instrumenty strunowe i skrzaty? To tu corocznie odbywa się próba bicia gitarowego rekordu Guinnessa i to właśnie we Wrocławiu na każdym kroku można spotkać figurki krasnali.

Maluchy wyposażone w gitary, zarówno te prawdziwe, jak i plastikowe i dmuchane odegrały swój koncert. Próbie i występowi bacznie przyglądał się Arkadiusz Jakubik, aktor i wokalista zespołu Dr Misio. - Mamy koncert zaraz po krasnoludkach. Na scenę wchodzimy o 16.50 i gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - powiedział Jakubik, który wspiera WOŚP w dzień swoich 49-tych urodzin.

Aktor, który gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, był pytany o to ile razy w niedzielę wrzuci pieniądze do puszki. - Ile tylko będę mógł, ale po koncercie. Jak już będę po wszystkim to będę wrzucał na prawo i lewo - zadeklarował Jakubik.

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych.

Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Scena na której rozgrywane są koncerty w ramach WOŚP mieści się na placu Nowy Targ:

Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości