Posłanka PiS traci stanowisko w partii, a jej córkę chcą wyrzucić z młodzieżówki

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib
Źródło:
PAP
Kary dla posłów PiSTVN24
wideo 2/6
TVN24Kary dla posłów PiS

Zawieszona przez Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości posłanka Katarzyna Czochara, decyzją szefowej opolskich struktur partii, została odwołana również z funkcji pełnomocnika powiatowego PiS w powiecie prudnickim.

Czochara została odwołana z funkcji pełnomocnika powiatowego PiS w powiecie prudnickim decyzją pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości poseł Violetty Porowskiej - poinformował w imieniu opolskich władz PiS Grzegorz Krukowski.

Decyzja ta została podjęta w związku z zawieszeniem przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii 15 posłów PiS, w tym m.in. właśnie Katarzyny Czochary. Funkcję pełnomocnika powiatowego PiS w powiecie prudnickim obejmuje teraz Violetta Porowska.

W prawach członka partii zawieszonych zostało w piątek piętnaścioro posłów PiS, wśród nich, oprócz Czochary, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Henryk Kowalczyk i Lech Kołakowski. Decyzja została podjęta po tym, gdy w piątek zagłosowali oni przeciw projektowi noweli ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS.

Katarzyna CzocharaLeszek Szynański/PAP

Córka posłanki zostanie usunięta?

Po głosowaniu nad tzw. "piątką dla zwierząt" władze opolskiego Forum Młodych PiS podjęły stanowisko w sprawie usunięcia ze swoich szeregów córki posłanki - Joanny Czochary, która jest radną wojewódzką.

Michał Moskal, przewodniczący krajowych struktur FM PiS, napisał na Twitterze: "Nie ma mojej zgody na pociąganie do odpowiedzialności Joanny Czochary za to, jak głosowała w sprawie 'Piątki' jej mama, poseł na Sejm RP. Odbędę dzisiaj rozmowę z przewodniczącym Forum Młodych w Opolu, żeby wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy".

Grzegorz Krukowski, szef opolskich struktur FM PiS, odmówił komentarza w tej sprawie do czasu wyjaśnienia sprawy w rozmowie z Moskalem. Odnosząc się do propozycji o ewentualnym usunięciu Joanny Czochary z PiS, wskazał, że decyzję w tej sprawie podejmie pełnomocnik okręgowy PiS.

Według informacji PAP, powodem usunięcia Joanny Czochary z FM PiS było podpisanie przez nią dwa tygodnie temu, wspólnie z czterema radnymi Solidarnej Polski, wniosku o wykluczenie z sejmikowego klubu radnych PiS dwóch członków Prawa i Sprawiedliwości.

Autor:ib

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szynański/PAP