13,5 roku więzienia dla ojca za molestowanie dzieci

Wrocław

ShutterstockTroje dzieci było molestowanych, jedno gwałcone

Na karę 13,5 roku więzienia Sąd Okręgowy w Opolu skazał Mariusza D. za przestępstwa seksualne wobec czworga swoich małoletnich dzieci. Jego wspólnika skazano na 12 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Jak poinformowała Aneta Rempalska z biura prasowego SO w Opolu, do molestowania dochodziło w latach 2013-2015 w okolicach Krapkowic. Mariusz D. odwiedzał z kolegą Zygmuntem Ż. swoją byłą żonę, z którą mieszkało czworo dzieci w wieku od 4 do 13 lat.

Według ustaleń śledztwa, obaj mężczyźni uczestniczyli w imprezach alkoholowych i molestowali troje najmłodszych. Najstarsza dziewczynka była też gwałcona.

Pod koniec 2015 r. dzieci trafiły do rodzin zastępczych. Ich nowi opiekunowie zaniepokoili się dziwnym zachowaniem dzieci i - dowiedziawszy się, co się z nimi działo - powiadomili policję. Oskarżeni nie przyznali się do winy.

Więzienie dla oprawców

Ponieważ 41-letni Mariusz D. działał w warunkach recydywy, sąd wymierzył mu karę 13,5 roku pozbawienia wolności. Jego wspólnik, 56-letni Zygmunt Ż., został skazany na 12 lat więzienia.

Obaj mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych w okresie od 11 do 13 lat. Dodatkowo muszą zapłacić jednej z pokrzywdzonych po 50 tys. złotych zadośćuczycnienia.

Proces toczył się z całkowitym wyłączeniem jawności.

Autor: ib/gp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock