Z Holandii do Polski. Przemyt w materacu

TVN24

CBŚPNarkotyki z Holandii ukryli w materacu

Trzech mieszkańców Opolszczyzny zostało aresztowanych po tym jak okazało się, że z Holandii do Polski przemycili narkotyki. Marihuanę hermetycznie zapakowali, a potem wszyli w materac.

- Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Zarządu w Opolu ustalili, że trzech mieszkańców Kędzierzyna-Koźla mogło dokonać przemytu znacznych ilości środków odurzających - informuje kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Marihuana, amfetamina i haszysz

Mężczyzn zatrzymano, gdy ci wyszli z mieszkania. Zostali złapani na gorącym uczynku, bo w kartonie przenosili część narkotyków.

- Zabezpieczono 2,5 kilograma marihuany. Policjanci ustalili, że narkotyki przemycono do Polski z Holandii. Były one ukryte w specjalnie przygotowanych schowkach - przekazuje Jurkiewicz. Okazuje się, że marihuanę schowano w materacu tapicerowanych mebli. W trakcie działań funkcjonariusze znaleźli także amfetaminę i haszysz.

Mieszkańcy Opolszczyzny usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 15 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Opolu:

Mapa Targeo

Autor: tam/i