Spowodował kolizję i uciekł. Miał 3,5 promila i zakaz prowadzenia aut

TVN24

ShutterstockSpowodował kolizję i uciekł. Miał 3,5 promila w organizmie

3,5 promila alkoholu w organizmie miał 27-latek zatrzymany przez policjantów z Legnicy (woj. dolnośląskie). Okazało się, że wcześniej sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

27-latek spowodował kolizję na jednym z legnickich skrzyżowań. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. Informację o kolizji przekazano policjantom.

- Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwania mężczyzny. Po chwili zatrzymali podejrzewanego kierowcę - relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z policji w Legnicy. I dodaje, że po otwarciu drzwi od auta mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że 27-latek miał w organizmie ponad 3,5 alkoholu.

Wcześniej, prowadzić zakazał mu sąd

Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych na jaw wyszło, że wobec mężczyzny już wcześniej sąd orzekł dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 27-latek trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Niedawno w Głogowie doszło do podobnej sytuacji. Tam pijany kierowca uciekał przed policją. Wiózł czterech pasażerów. Jeden z nich spał w bagażniku.

Czytaj więcej

Do zatrzymania doszło w Legnicy:

Pijany kierowca uciekał przed policją, śpiący pasażer w bagażniku
policja dolnośląska
Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław