Zderzenie policyjnego radiowozu z autem osobowym. Dwie osoby poszkodowane

TVN24

Zderzenie citroena z radiowozemTVN24 Wrocław
wideo 2/6

Na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Plebiscytowej w Opolu oznakowany radiowóz na sygnale zderzył się z citroenem, którym kierował 91-latek. Starszy mężczyzna oraz jeden z funkcjonariuszy trafili do szpitala.

Auta zderzyły się we wtorek przed południem, po godzinie 10. - Na skrzyżowaniu ulic Plebiscytowej i Ozimskiej doszło do zderzenia oznakowanego radiowozu, pojazdu uprzywilejowanego, z osobowym citroenem - informuje Agnieszka Nierychła, rzecznik opolskiej policji.

Autem kierował 91-latek, który został przewieziony do szpitala na badania. Podobnie jak jeden z funkcjonariuszy.

Kto zawinił?

Policyjny volkswagen został uszkodzony z prawej strony oraz z tyłu. Citroen wyglądał gorzej - miał rozbity cały przód. Zresztą całe skrzyżowanie wyglądało jak prawdziwe pobojowisko, bo oprócz urwanych części samochodowych na jezdni, kilka metrów nad nią zwisały na kablach sygnalizatory świetlne.

Na miejscu zdarzenia pracował prokurator i grupa dochodzeniowo-śledcza. - Zabezpieczone są ślady, dowody. Prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia dokładnego przebiegu tego zdarzenia - mówi Nierychła.

Przez kilka godzin kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami, ale po południu Miejski Zarząd Dróg poinformował, że sygnalizacja została naprawiona i ruch odbywa się już płynnie.

Do zdarzenia doszło na jednym z większych skrzyżowań w Opolu:

Mapa Targeo

Autor: ib/ks / Źródło: TVN24 Wrocław