Za gehennę swoich dzieci stanęli przed sądem. Rodzice oskarżeni o gwałty i znęcanie

TVN24

ShutterstockRodzice usiedli na ławie oskarżonych

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces 40-letniej Izabeli S. i 38-letniego Jarosława W. oskarżonych o gwałty i znęcanie nad swoimi małoletnimi dziećmi.

Według ustaleń śledztwa, do czynów objętych aktem oskarżenia doszło w latach 2013-2016 w domu oskarżonych w powiecie krapkowickim, gdzie mieszkała też piątka dzieci. Rodzice mieli wielokrotnie dopuszczać się gwałtów i aktów seksualnych z trojgiem z nich w wieku dwóch, trzech i czterech lat. Oprócz tego oskarżono ich o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad całą piątką małoletnich.

Gehenna dzieci

Dwa lata temu dzieci trafiły do rodziny zastępczej. Nowi opiekunowie zauważyli nietypowe zachowania dzieci i o swoich podejrzeniach powiadomili policję.

Rozpoczęty w poniedziałek proces to kontynuacja sprawy sprzed roku, kiedy przed sądem stanęli były mąż Izabeli S. - Mariusz D. oraz jego kolega Zygmunt Ż. D. jest biologicznym ojcem najstarszej z dziewczynek, która była gwałcona. Również przez niego.

Jak ustalono w trakcie śledztwa, do przestępstw seksualnych miało dochodzić w trakcie libacji alkoholowych w domu oskarżonych, do którego przychodzili też wspomnieni wyżej mężczyźni.

W październiku za gwałty na dzieciach oskarżonych Izabeli S. i Jarosława W. zostali oni skazani na 12 i 13 i pół roku więzienia.

Sąd całkowicie wyłączył jawność procesu.

Autor: ib/gp / Źródło: TVN24 Wrocław/PAP