Nie ustąpiła pierwszeństwa, uderzyła w motorower. Jechał nim mężczyzna z siedmioletnią córką

TVN24

Policja KrapkowiceNie ustąpiła pierwszeństwa, wjechała w motorower

30-letnia kobieta ze Zdzieszowic (Opolskie) straciła prawo jazdy. Wszystko dlatego, że przed rondem nie ustąpiła pierwszeństwa. Wjechała wprost w motorower, którym podróżował mężczyzna z siedmioletnią córką.

Środowe popołudnie w Zdzieszowicach. Rondo w rejonie ulicy Góra Świętej Anny. Na nagraniu z kamery monitoringu widać, jak kobieta siedząca za kierownicą audi wjeżdża na rondo. W tej samej chwili rondo pokonuje motorowerzysta.

Wjechała wprost w motorower

- 30-letnia mieszkanka Zdzieszowic, kierując swoim samochodem, nie ustąpiła pierwszeństwa motorowerzyście - relacjonuje asp. sztab. Jarosław Waligóra z policji w Krapkowicach.

Efekt? Kobieta wjeżdża w bok jednośladu, a jadący nim mężczyzna i jego córka spadają z pojazdu. Obydwoje, na szczęście, mieli kaski.

"Mogło skończyć się znacznie gorzej"

- Kierowca motoroweru odniósł obrażenia barku, a jego siedmioletnia córka doznała ogólnych potłuczeń. Na szczęście, dzięki niewielkiej prędkości pojazdów to jedyne obrażenia poszkodowanych, choć to zdarzenie mogło skończyć się znacznie gorzej - podkreśla Waligóra.

Policjanci nie mieli wątpliwości, że odpowiedzialna za spowodowanie zdarzenia była 30-letnia kobieta. Funkcjonariusze odebrali jej prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w Zdzieszowicach:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław