Miał skrępowane ręce i nogi, ciało zawinięte było w folię. Od 26 lat próbują ustalić, kim był

TVN24

Archiwum X wraca do sprawy sprzed 26 lat i prosi o pomocpolicja dolnośląska
wideo 2/4

Policjanci z wrocławskiego Archiwum X wracają do sprawy z 1993 roku, kiedy to w lesie nieopodal Drałtowic na Dolnym Śląsku znaleziono zwłoki owinięte w przezroczystą folię, ze skrępowanymi kończynami. Dzięki nowoczesnej technologii wykonany został teraz portret przyżyciowy mężczyzny. Policja prosi o pomoc w identyfikacji.

Ciało mężczyzny znaleziono dokładnie 15 marca 1993 roku. Policja została wezwana do lasu przy trasie Międzybórz-Oleśnica, gdzie w pobliżu miejscowości Drałtowice dokonano makabrycznego odkrycia. Mężczyzna miał skrępowane nogi i ręce. Jego ciało owinięte było w przezroczystą folię.

Prokuratura Rejonowa w Kępnie wszczęła wówczas postępowanie w kierunku zabójstwa. Z ustaleń śledczych pracujących nad sprawą wynika, że mężczyzna ten mógł pochodzić ze Wschodu. Miał być widywany na targowiskach w Oleśnicy i Bierutowie w towarzystwie osób wschodniego pochodzenia. Przez lata próbowano ustalić jego tożsamość. Do dzisiaj się to nie udało.

Czy ktoś go rozpozna?

Z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, na podstawie zabezpieczonych przed laty materiałów wykonano portret przyżyciowy mężczyzny - zrekonstruowano jak prawdopodobnie wyglądał przed śmiercią.

Archiwum X wraca do sprawy sprzed lat i prosi o pomoc
Dolnośląska Policja

Oprócz portretu, policja przybliża rysopis. Z wyglądu około 25 lat, wzrost - 191 cm, przeciętnej budowy ciała. Twarz owalna z lekko odstającymi małżowinami. Łukowate, zrośnięte brwi. Ze znaków szczególnych wymienia się braki w uzębieniu.

W dniu śmierci mężczyzna ubrany był w koszulę w biało-niebieską kratę z napisem na metce "TIRNAVA SIGHISOARA ROMANIA”, podkoszulek z długim rękawem, kalesony w kremowym kolorze oraz białe majtki. Na nogach miał sportowe buty marki adidas w rozmiarze 47.

Pomóc w identyfikacji mogą również charakterystyczne przedmioty, które przy sobie posiadał - na lewej ręce nosił zegarek z kopertą w kolorze żółtym, tarczą w kolorze czarnym i czarnym paskiem. Na środkowym palcu nosił obrączkę, a na szyi łańcuszek z krzyżykiem.

Przedmioty znalezione przy mężczyźnie
Dolnośląska Policja

Policjanci z Archiwum X z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zwracają się do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt telefoniczny pod nr 71-340-42-62 lub 604-606-727, bądź mailowy, pod adresem naczelnik.kryminalny@wr.policja.gov.pl.

Autor: ib/gp / Źródło: TVN24 Wrocław